Sprzedaż na eBay: Dowiedz się, jak zarabiać pieniądze z eBay

Zastanawiasz się pewnie, czy sprzedaż na eBayu jest warta zachodu? Tak, jest. Jest to fantastyczny sposób na zarabianie pieniędzy, niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, inwestując niewiele, czy też jesteś sprzedawcą, który sprzedaje ogromne ilości towarów.

eBay jest jednym z największych i najgorszych rynków online, na którym każdego dnia ponad 150 milionów użytkowników licytuje, sprzedaje i kupuje.

Jest jak jaskinia cudów, w której można wystawić na sprzedaż wszystko: od ubrań i książek po zabytkowe rękawice baseballowe i aparaty fotograficzne.

Istnieje kilka różnych typów sprzedawców eBay. Są wśród nich nowicjusze lub amatorzy, którzy sprzedają kilka przedmiotów po stałej cenie, a także PowerSellerzy.

PowerSellerowie to profesjonalni sprzedawcy, którzy poświęcają dużo czasu na zakup przedmiotów, pakowanie produktów, wysyłkę i odbiór towarów oraz zarządzanie aukcjami.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy też PowerSellerem, możesz rozkwitnąć w czasach rozwoju gospodarki wtórnej, docierając ze swoimi produktami do globalnej publiczności za pośrednictwem serwisu eBay.

Co powinieneś sprzedawać w serwisie eBay?

Trzy kategorie, które szczególnie dobrze sprzedają się w serwisie eBay, to:

 • Części samochodowe,
 • wyprzedaże, i
 • Towary używane.

Podczas gdy niektórzy sprzedawcy w serwisie eBay koncentrują się na produktach niszowych, inni śledzą trendy i sprzedają to, co jest obecnie popularne. Z Twojej strony będzie to wymagało odrobiny nauki.

Dowiedz się, jakie są trendy

Sprawdzanie, co jest trendy w serwisie eBay, to jeden ze sposobów na odkrycie nowości na rynku. Możesz użyć tego narzędzia eBay, aby sprawdzić, czego szukają klienci.

Google Trends to kolejna platforma do badania trendów sezonowych i danych historycznych. Za jej pomocą możesz obliczyć zapotrzebowanie rynku i ocenić, kiedy najlepiej wystawić swój produkt na sprzedaż.

Wyceń swoje produkty

Po podjęciu decyzji o tym, co chcesz sprzedawać, musisz odrobić pracę domową i wprowadzić swoje produkty na konkurencyjny rynek. Aby obliczyć wartość lub tendencję cenową danego przedmiotu w konkretnej kategorii, możesz skorzystać z narzędzia do wyceny eBay.

Jak zacząć sprzedawać na eBayu

Najpierw zrób rozeznanie

Zanim zaczniesz sprzedawać przedmioty w serwisie eBay, musisz określić, co chcesz sprzedać, i zrozumieć, komu je sprzedajesz.

Ważnym pierwszym krokiem do uruchomienia sklepu eBay jest badanie rynku. Załóżmy, że zamierzasz sprzedawać mydła.

Zanim założysz swój sklep i zaczniesz wystawiać produkty na sprzedaż, ważne jest, abyś zrozumiał, z którego pułapu cenowego klienci są zadowoleni i chętniej kupują mydła.

Aby zdecydować o ostatecznej cenie na towary podobne do tych, które chcesz sprzedać, spójrz na to, ile sprzedano, aby zrozumieć ich popularność, i studiuj nazwy i wyjaśnienia popularnych przedmiotów, aby uzyskać poczucie języka sprzedaży używanego przez udanych nabywców, sprawdź aktywne oferty w serwisie eBay.

Załóż konto

Aby móc sprzedawać w serwisie eBay, pierwszym krokiem jest założenie konta. Aby utworzyć konto eBay:

 1. Odwiedź stronę eBay, na której chcesz się zarejestrować (różnią się one w zależności od kraju; eBay.com dla USA i eBay.ca dla Kanady itd.)
 2. Przejdź na stronę rejestracji i określ, czy potrzebujesz konta osobistego czy firmowego. Nie jesteś pewien, które jest dla Ciebie odpowiednie? Jeśli planujesz sprzedawać dorywczo - tylko kilka rzeczy tu i tam - konto osobiste jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Ale jeśli masz do sprzedania duże ilości rzeczy lub jeśli masz przedmioty, które zrobiłeś lub kupiłeś, aby je odsprzedać, konto biznesowe jest najlepszym rozwiązaniem. Pozostałe kroki odnoszą się do konfiguracji konta biznesowego.
 3. Aby zarejestrować konto biznesowe, wybierz Create a Business Account (Utwórz konto biznesowe). Zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy firmy i adresu e-mail, utworzenie hasła i wprowadzenie numeru telefonu. Po wypełnieniu tych informacji kliknij przycisk Zarejestruj.

Po udanej rejestracji będziesz musiał kontynuować konfigurację swojego konta z odpowiednimi szczegółami, w tym:

 • Łączenie konta PayPal z kontem eBay
 • Ustawianie adresów e-mail "do" i "od" dla wiadomości wysyłanych przez eBay
 • Ustawianie adresu e-mail, na który chcesz otrzymywać faktury z serwisu eBay
 • Konfigurowanie wiadomości e-mail dotyczących ofert i sprzedaży, które mają być wysyłane.
 • Upewnij się, że Twój adres i numery telefonów są ustawione prawidłowo.
 • Ustawienie głównego adresu do wysyłki zwrotnej
 • Określenie preferowanej opcji płatności za opłaty w serwisie eBay
 • Konfigurowanie krajów i regionów, do których będziesz wysyłać towary, sposobu zarządzania realizacją zamówień oraz stawek za wysyłkę dla każdego z nich, a także konfigurowanie zasad dotyczących płatności łączonych i rabatów za wysyłkę.

Poznaj zasady

Jak każda udana strona eCommerce, eBay jest" poświęcony zapewnieniu kupującym i sprzedającym zdrowego i równego rynku.

Oznacza to, że posiada zasady i procedury, które kontrolują oczekiwania zarówno kupujących, jak i sprzedających, kroki, jakie podejmie, aby zapewnić bezpieczeństwo obu stronom, oraz sposób, w jaki zostaniesz zabezpieczony, jeśli coś pójdzie nie tak po którejś ze stron transakcji.

Jeśli chcesz utrzymać swoje konto biznesowe w dobrym porządku, koniecznie zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w serwisie eBay i przestrzegaj ich.

Niektóre przepisy są jednak odzwierciedleniem lokalnych wymogów prawnych, a inne zależą od wewnętrznej logiki eBay, mającej na celu ochronę klientów.

Sprawdzając zasady przed rozpoczęciem sprzedaży, możesz dowiedzieć się, co można, a czego nie można sprzedawać w serwisie eBay, uzyskać dostęp do przewodników dotyczących tworzenia i zarządzania ofertami oraz do informacji o tym, jak chronić swoje dane osobowe i firmę.

Przeczytaj:

7 najlepszych aplikacji i witryn do sprzedaży rzeczy online i lokalnie

Najlepsze praktyki eBay

Zebraliśmy tu kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci poprawić wyniki sprzedaży, niezależnie od tego, czy Twoja sprzedaż w serwisie eBay spadła i potrzebujesz wskazówek, jak ją zwiększyć, czy też szukasz wskazówek, jak stworzyć idealną ofertę w serwisie eBay od podstaw.

Używaj wysokiej jakości zdjęć produktów.

Wysokiej jakości, profesjonalnie wyglądające zdjęcia produktu pomogą Ci sprzedać go więcej.

Jeśli możesz oglądać swoje przedmioty pod różnymi kątami, jednocześnie dokładnie oddając kolor i rozmiar obiektu, możesz nie tylko sprzedawać więcej na eBayu, ale także zwiększyć lojalność klientów i zmniejszyć liczbę negatywnych opinii.

Szczegółowe opisy produktów.

Jasny i realistyczny opis produktu nie tylko pomaga zachęcić kupujących w serwisie eBay do zakupu, ale także może pozwolić serwisowi eBay odpowiednio uszeregować Twoje produkty w określonych wyszukiwaniach.

Oferuj bezpłatną wysyłkę

Chociaż zapewnienie bezpłatnej wysyłki towarów nie zawsze jest wykonalne, jeśli możesz, powinieneś to zrobić.

Wyraźnie określ zasady zwrotu

W rzeczywistości serwis eBay zachęca wszystkich swoich sprzedawców do oferowania przyjaznej dla klienta polityki zwrotów, ponieważ nie tylko pomaga to przyciągnąć więcej kupujących, ale także zwiększa szanse zakwalifikowania się do programu eBay Top Rated Seller Status.

Konkurencyjne ceny

Chociaż cena nie jest jedyną rzeczą, która przekonuje konsumentów do zakupu od Ciebie, to zdecydowanie może być zaletą, jeśli działasz na bardzo konkurencyjnym rynku.

Dolna linia

eBay to doskonały sposób na zarobienie dodatkowej gotówki w zaciszu własnego domu. Nie ma przeszkód do wejścia, jest otwarty dla wszystkich, a eBay jest słowem domowym.

Przed przystąpieniem do gry należy podjąć odpowiednie kroki w celu zapoznania się z zasadami i regułami obowiązującymi w serwisie eBay.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tagi:jak sprzedawać na ebay dla początkujących krok po kroku, sprzedaż na ebay opłaty, sprzedaż na ebay dla początkujących, sprzedaż na ebay vs amazon