6 sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną w domu

Czy Twoje rachunki za energię elektryczną rosną z roku na rok, szczególnie w szczycie sezonu letniego i zimowego? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Większość z nas myśli, że samo wyłączanie świateł i wentylatorów oraz odłączanie urządzeń domowych, gdy nie są używane, wystarczy, aby obniżyć rachunki, ale to nieprawda. Aby powstrzymać wzrost rachunków, zastosuj się do poniższych prostych wskazówek...

Zmień żarówki na LED
Diody LED to najnowsza i najbardziej wydajna opcja oświetlenia dostępna obecnie na rynku. Trwają długo, bo ponad 10-25 lat i zużywają o 50% mniej energii elektrycznej w porównaniu z CFL. Obecnie kosztują więcej niż CFL, ale dobrą stroną jest to, że ceny spadają co roku i oczekuje się, że spadną dalej. Są one znane jako energooszczędne, ponieważ 95% energii w diodach LED jest przekształcana w światło, a tylko 5% jest marnowane jako ciepło.

Kupuj urządzenia energooszczędne
Zawsze szukaj urządzeń z certyfikatem Energy Star, ponieważ oszczędzają one energię, zwłaszcza jeśli chodzi o duże urządzenia. Jeśli masz uszkodzony lub stary grzejnik lub klimatyzator, pozbądź się go! Zużywają one bardzo dużo energii. W zimie wybierz grzejniki kwarcowe lub na podczerwień, zamiast tych, które mają tradycyjny element grzewczy. Ponadto, odłącz wszystkie urządzenia w domu, gdy nie są używane. Niektóre duże urządzenia, takie jak telewizor, lodówka, odtwarzacze DVD, komputery, itp. zużywają energię nawet wtedy, gdy są wyłączone. Tak, niektóre urządzenia nigdy faktycznie nie wyłączają się. Nadal zużywają energię w trybie czuwania. Więc zrób to nawyk, aby odłączyć je, gdy nie są używane, aby zaoszczędzić pieniądze.


Trzymaj lodówkę zaopatrzoną
Kup jeden jak na swoje potrzeby. Jeżeli twój jest wielką rodziną, ja ma sens kupować wielką lodówkę, inny trzymać się średniego rozmiaru. Kiedy lodówka i zamrażarka są zaopatrzone, pracuje mniej, ponieważ zapobiega cyrkulacji powietrza i zużywa mniej energii. Pamiętaj, że im ciężej pracuje lodówka, tym więcej prądu zużywa. Staraj się więc unikać otwierania lodówki/zamrażarki kilka razy dziennie. Za każdym razem, gdy to robisz, musi ona wytworzyć więcej chłodnego powietrza, a to z czasem może okazać się kosztowne.

Pierz ubrania w zimnej wodzie
Powszechnym mitem jest to, że ubrania można prać prawidłowo tylko w gorącej wodzie, co nie jest prawdą. W rzeczywistości mówi się, że prawie 90% energii zużywanej przez pralkę idzie na podgrzanie wody. Przełączanie się z gorącej wody na zimną w celu wyprania ubrań oszczędza tę energię. Wybierz więc funkcję zimnej wody w pralce (jeśli ją posiadasz) dla czterech z pięciu ładunków w miesiącu. Staraj się również suszyć ubrania na powietrzu, zamiast suszyć je w pralce.

Kup telewizor LED
Jeśli używasz plazmy lub LCD, nadszedł czas, aby się go pozbyć i kupić telewizor LED. Nie tylko LED ma lepszą jakość obrazu, ale ponieważ telewizory plazmowe i LCD zużywają znacznie więcej energii. Bez względu na to, jak duży jest Twój pokój, lepiej trzymać się 32-calowego. To wystarczy, ponieważ 32-calowy LED zużywa o połowę mniej energii niż 60-calowy. Nie zapominajmy, że moc światła jest największym czynnikiem wpływającym na ilość zużywanej przez telewizor energii. Spróbuj więc zmniejszyć podświetlenie lub włączyć tryb oszczędzania energii.

Utrzymuj odpowiednią temperaturę klimatyzatora
Najlepiej jest utrzymywać klimatyzator w trybie oszczędzania energii, ponieważ jeśli temperatura jest zbyt niska, będzie on marnował dużo energii. Trzymaj klimatyzator w cieniu, aby nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Upewnij się również, że pokój jest szczelnie zamknięty, aby utrzymać chłód w pomieszczeniu. Zaizoluj okna, aby urządzenia chłodzące lub grzewcze nie musiały ciężko pracować, aby utrzymać w pomieszczeniu wymaganą temperaturę.

Jeśli mieszkasz we własnym, zabudowanym domu, a masz miejsce i pieniądze, pomyśl o zostaniu dostawcą energii elektrycznej netto. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz koszty energii elektrycznej na dłuższą metę, ale także będziesz mógł dostarczać prąd do sieci i zarabiać na swojej inwestycji! Firmy takie jak Su-kam i Tata mają rozwiązania solarne, które pomogą ci w tym. Odwiedź indiagoessolar.com aby sprawdzić czy energia słoneczna jest dobrą inwestycją dla Ciebie.