Jak ING Direct pomaga Ci planować budżet i zapobiegać kradzieży tożsamości

Zacznę od tego, że uwielbiam ING. Jestem ich klientem od ponad sześciu lat. Obecnie mam jedno Elektryczne Pomarańczowe Konto Czekowe i siedem osobistych kont oszczędnościowych.

Mają mnóstwo fajnych funkcji, z których lubię korzystać, aby pomóc mi zorganizować moje pieniądze, zapobiec kradzieży tożsamości, ułatwić budżetowanie i zapewnić sobie spokój ducha.

Pomoc #1: Kategoryzacja środków

Możesz utworzyć tyle kont oszczędnościowych, ile chcesz. Ja kategoryzuję moje pieniądze na osobne konta, które odpowiadają mojemu budżetowi każdego miesiąca.

Fragment budżetu:
Podatki: $1,000
Emerytura: $650
Ciepło: $100Moje
konta czekowe i oszczędnościowe:


Zamiast iść do banku i tworzyć oddzielne konta oszczędnościowe po prostu tworzysz je online. Otworzyłem trzy konta oszczędnościowe w jednym banku i patrzyli na mnie jakbym był szalony. Cieszę się, że nie poprosiłam ich o założenie siedmiu!

Wszystko, co musisz zrobić, aby założyć nowe konto oszczędnościowe w ING, to zalogować się na swoje konto i kliknąć w Otwórz konto. Przejdź przez proces otwierania konta. Nazwij konto tak, aby pasowało do nazwy w Twoim budżecie.

Uwaga: Nie wygląda na to, że połączy się ono z Twoim poprzednim kontem, ale pojawi się ono na Twoim koncie po zalogowaniu.

Pomoc #2: Zapobieganie Kradzieży Tożsamości

Mam konto Electric Orange Checking. Lubię je, ponieważ zarabia na odsetkach (chociaż obecnie oprocentowanie wynosi tylko 0.24%), nie ma żadnych opłat ani minimalnych opłat i jest całkowicie bezpapierowe.

Lubię je również za to, że pomagają zapobiegać kradzieży tożsamości. Dają Ci możliwość wysyłania e-maila z powiadomieniem za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu kartą debetową lub gdy zakup przekroczy określoną kwotę.

Ten email jest od ING Direct i ma temat: Bezpieczeństwo Elektrycznej Karty Orange: Transaction Notification. Zwykle dostaję ten email w ciągu 30 minut od dokonania transakcji.

Uważam to za niezwykle pomocne. Poprzednia karta debetowa została skradziona (w Bank of America) i nie wiedziałem o tym dopóki nie sprawdziłem swojego konta bankowego. Teraz dostaję e-mail za każdym razem, gdy mam transakcję, więc wiem dokładnie, co się dzieje na moim koncie, gdy to się dzieje.

Pomoc #3: Zapominanie o zapisywaniu paragonów

Od czasu do czasu zapominam zapisywać paragony (będę szczery, całkiem często!). Więc kolejną wielką zaletą alertów emailowych jest to, że mam zapis wszystkich moich transakcji. Wiadomość zazwyczaj wygląda tak:

Drogi Jaime,

To jest powiadomienie, że dokonano zakupu przy użyciu Twojej Elektrycznej Karty Pomarańczowej.

Oto szczegóły transakcji:
Data: 04/20/2010
Sprzedawca: BJ'S WHOLESALE 110 MT. AUBURN AVENUE
$ Amount: $29.55


Zwykle sprawdzam swój e-mail, jak tylko wrócę do domu z sklepu. Jeśli zapomniałam paragonu, mam ten podręczny zapis, do jakiego sklepu poszłam i ile wydałam. Zazwyczaj od razu aktualizuję budżet, więc pamiętam, ale jeśli tego nie zrobię, zostawiam tego maila w skrzynce odbiorczej, dopóki tego nie zrobię.

Możesz ustawić alerty na kartę debetową, więc możesz wiedzieć za każdym razem, gdy twój znaczący inny dokonuje zakupu też. Ja osobiście tego nie robię, ale może być łatwiej mieć jedną osobę, która będzie śledzić wszystkie wydatki. Upewnij się, że najpierw się na to zgodzisz, żeby nie wyglądało na to, że ich szpiegujesz!

Pomoc #4: Nigdy nie wystawiaj czeków! Albo zachowaj poduszkę finansową

ING Direct ma inny alarm emailowy o nazwie "Powiadomienie o czasie na wpłatę większej ilości pieniędzy". Informuje Cię on, gdy Twoje konto osiągnie pewną kwotę, którą sam określasz. Jeżeli spadnie ona poniżej tej liczby, to jest to czas, aby wpłacić więcej pieniędzy!

Jest to przydatne, aby zapobiec odbitym czekom, ale ja używam tego, aby upewnić się, że moja poduszka 500 dolarów wciąż tam jest. Kiedy budżetuję, zawsze chcę mieć poduszkę 500 dolarów na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, a ja muszę mieć gotówkę dostępną już teraz. Lubię prowadzić moje konto czekowe co do grosza, ale mieć tę poduszkę w razie potrzeby.

Zapobiega to konieczności ciągłego przelewania pieniędzy z innych kont. Jeśli jestem u mechanika na wymianie oleju, a oni mówią mi, że muszę coś naprawić, mogę po prostu powiedzieć im, żeby to naprawili, nawet jeśli to będzie 500 dolarów. Wcześniej musiałem się zastanawiać, ile jest na koncie i decydować, czy powinienem przelać pieniądze z mojego funduszu awaryjnego, czy nie.Aby dowiedzieć się więcej od Jaime, sprawdź jej blog Eventual Millionaire, gdzie możesz dołączyć do podróży do zostania milionerem, stając się wolnym od długów, tworząc swój idealny styl życia i zarabiając miliony robiąc to, co kochasz.

Jeśli nie masz jeszcze konta w ING Direct, koniecznie sprawdź Pomarańczowe Konto Oszczędnościowe. Zarabiaj na wysokich odsetkach. Świetne oprocentowanie, brak opłat, brak minimów. Zacznij oszczędzać w mniej niż 5 minut.