Od męskości do kobiecości: rzeczy, które umożliwiły zmianę płci

Od męskości do kobiecości: rzeczy, które umożliwiły zmianę płci


Opowiadania / 25.02.2020

Przeddzień świąt dwóch płci to powód, by pomyśleć o zmianie mody. Kobiece garderoby są obecnie zadziwiająco różnorodne, ale nie zawsze tak było. Każdy rodzaj spodni, marynarki, a nawet obcasy trzeba było pożyczać od mężczyzn, czasem dosłownie wydzierając sobie prawo do piękna i wygody. Dzięki Bogu, że bitwy modowe należą już do przeszłości!

Pantsuit

Kurtka, spodnie

Pantofle zawdzięczają swoje pojawienie się w damskiej garderobie aktorce Marlenie Dietrich, która nosiła męskie stroje nie tylko na ekranie, ale i w życiu codziennym. Jednak popularność tych zestawów przyszła dopiero 30 lat później, gdy społeczeństwo nabrało już wystarczającej lojalności. To - i wiele innych - świat mody zawdzięcza wielkiemu Yves Saint Laurentowi. Od tego czasu garnitury stawały się bardziej kobiece i bardziej męskie, ale zawsze z zamiarem podkreślenia niezależności i autonomii ich użytkowników.

Bielizna

Sweter, wiatrówka, spodnie.

Piękna legenda z życia Coco Chanel: Podczas żeglowania na jachcie projektantka oblała się szampanem i przebrała w podkoszulek, jedyną rzecz, jaką udało jej się znaleźć. Przebrała się i zdała sobie sprawę, że marynarski mundur wymaga obowiązkowej integracji z damską garderobą. To nie przypadek, że pasiasty golf stał się symbolem francuskiego stylu - pałeczkę przejął Jean-Paul Gaultier, który uczynił z pasiastych ubrań znak firmowy. T-shirty w paski na stałe zagościły w kobiecych szafach jako stylowa i niedroga opcja na każdy dzień.

Polo

Windbreaker, koszulka polo, spodnie

Stroje sportowe brytyjskich arystokratów. Już samo to sformułowanie wystarczy, by docenić, jak ciężko koszulka polo walczyła o niezależność płciową. Być może znów pomógł spryt wielkiej Chanel, która wpadła na pomysł ozdabiania sukienek koszulowym kołnierzykiem - nawiązując do polo. Tak czy inaczej, dzisiejsze polo to rozpoznawalna koszulka, która jest używana nie tylko na imprezach sportowych i nie tylko przez mężczyzn. Koszulki polo w stylu oversize i inne niekonwencjonalne wzory stały się głównym trendem na rok 2020.

Loafers

Kamizelka, legginsy.

Historia spodni skinny zaczęła się wcześniej niż się wydaje: za pierwszy prototyp loincloths uważa się skórzane legginsy Indian północnoamerykańskich oraz męskie spodnie, które pojawiły się w średniowieczu. Od XIX wieku były noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, ale tylko jako bielizna. I dopiero w latach 70-tych XX wieku obcisłe spodnie zyskały znany wygląd: stały się jasne, wygodne, elastyczne i odpowiednie zarówno do treningu, jak i do noszenia na co dzień.

Tagi: #stripe #styl biznesowy #jackets #stripes #tricot #losers NAPISZ KOMENTARZ

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Polityka w zakresie komentarzy

Recenzje i pytania będą zamieszczane po sprawdzeniu przez moderatora. Publikacja może być opóźniona. Publikacja może się opóźnić ze względu na pewne uwagi, które muszą zostać sprawdzone i wyjaśnione. Moderator zastrzega sobie prawo do niepublikowania poniższych recenzji:

  • te, które nie odpowiadają ocenie gwiazdkowej;
  • które nie mają sensu, one-linery;
  • uwłaczają godności sklepu internetowego, jego pracowników i klientów;
  • Powtarzające się pytania i powielanie wcześniej zamieszczonych recenzji.
Dziękujemy za wyrozumiałość!