Indie wymyśliły sposób na walkę z odsprzedawcami PlayStation 5. Ich metoda może być zastosowana nie tylko do konsol

Indie wymyśliły, jak poradzić sobie z odsprzedawcami PlayStation 5. Ich metoda może być stosowana nie tylko do konsol

23 lutego, 17:52 Ten materiał jest dostępny również w języku ukraińskim

Ludzie stworzyli kanał w Discordzie, gdzie monitorują nowe oferty od spekulantów (Foto: REUTERS / Issei Kato / File Photo)

W Indiach gracze zjednoczyli się, by walczyć z odsprzedawcami, którzy odsprzedawali PlayStation 5 po zawyżonych cenach. W efekcie ceny konsoli stopniowo wracają do standardowych cen.

Gracze w całym kraju zaczęły banding razem i wysyłanie skarg do wszystkich reklam drogich konsoli. Jeśli reklama otrzymuje wiele skarg, jest usuwana z rynku dość szybko, IGN Indie pisze.

Ludzie utworzyli kanał Discord, gdzie monitorują nowe oferty od spekulantów. Jeśli jest zawyżona cena, natychmiast wysyłane są dziesiątki skarg na reklamę, po czym zostaje ona zablokowana.

Jeden z odsprzedawców powiedział, że jest zmuszony do wystawiania ogłoszeń na sprzedaż po standardowej cenie 50 000 Rs (19 200 UAH). Jeśli podniesie ją choćby odrobinę, reklama zostanie usunięta po kilku minutach. Nie zamierza jednak oddać konsoli w regularnej cenie i już teraz w prywatnych wiadomościach pojawiają się głosy o"

prawdziwej" cenie - 80 tysięcy rupii. Zdjęcie: IGN IndiaGamerzy zwrócili

uwagę, że niektórzy sprzedawcy również przepłacają. IGN India skontaktowało się z lokalnym biurem Sony w celu uzyskania komentarza - powiedziano, że "

podjęło działania" i zaprzestało współpracy z przecenionymi sprzedawcami detalicznymi.

Mimo to, wielu entuzjastów gier wideo jest nadal niezadowolonych z polityki firmy. Według konsultanta ds. cybersportu Aditya Shah, Sony samo zaangażowało się w zawyżanie cen i umożliwiło zakup PS5 tylko z dodatkowymi akcesoriami i grami.

Czytaj też: Będziemy musieli poczekać. Sony wyjaśniło, dlaczego nie będzie w stanie naprawić braków w PS5 w najbliższym czasie Subskrybuj
Tech
Daily Newsletter o
tym, jak technologia zmienia świat
Subskrybuj codziennie
o 17:00 Redaktor: Kirill Chebotarev