Przełamanie nawyku szybkiego jedzenia

Zdecydowanie, jedną z najlepszych rzeczy, jakie zrobiliśmy dla budżetu naszej rodziny (nie wspominając o naszym zdrowiu!) jest ograniczenie fast foodów. Nie nastawialiśmy się na eliminację fast foodów, po prostu stało się to efektem ubocznym naszych prób zmniejszenia wydatków na paliwo.

Kiedy kilka lat temu benzyna podskoczyła do ponad 4 dolarów za galon, wrzuciliśmy nasze oszczędne tendencje na wysokie obroty, starając się zarówno pozwolić sobie na paliwo, którego potrzebujemy na co dzień, jak i znaleźć sposoby na zwiększenie wydajności paliwa.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było wyeliminowanie przejazdów - nigdy więcej stania w kolejce do banku, apteki czy restauracji typu fast food. Nie oznaczało to, że nie mogliśmy już realizować czeków, odbierać leków czy zamawiać cheeseburgera z frytkami, ale zmusiło mnie to do zatrzymania się i zastanowienia. Jak bardzo chciałam zjeść ten wartościowy posiłek - na tyle, by zaparkować, zająć się trójką dzieci i wejść po niego?

Zazwyczaj nie - zwłaszcza, gdy wiesz, że nie będzie tak dobry, na jaki wygląda w reklamie. To jest jeszcze mniej atrakcyjne, gdy myślisz o tym, jak niezdrowe jest to naprawdę. Jest to tak zakorzenione w amerykańskiej kulturze. Jak więc przełamać ten nawyk?

  • Planuj sprawunki z dala od pór posiłków, aby zmniejszyć szanse na "złapanie czegoś" po drodze.
  • Trzymaj w samochodzie zdrowe przekąski, takie jak batoniki granolowe lub mieszanki, aby ograniczyć głód do czasu powrotu do domu.
  • Spakuj lunch do pracy lub załóż spółdzielnię lunchową.
  • Miej pod ręką posiłki z zamrażarki na pracowite wieczory lub plany last minute.
  • Zatrzymaj się przy delikatesach spożywczych po pieczonego kurczaka i warzywa, jeśli naprawdę potrzebujesz natychmiastowego posiłku. To mniej kosztowne i o wiele lepsze dla ciebie.

Przyjrzyj się swoim wydatkom przez miesiąc, aby zobaczyć, ile dokładnie wydajesz na fast foody. Nie sądziliśmy, że wydajemy dużo i byliśmy zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy ponad 100 dolarów idących do drive thrus każdego miesiąca. Naszym pierwszym krokiem było ustalenie konkretnego budżetu na ten cel - kiedy już go przekroczyliśmy, to było to aż do następnego miesiąca.

Zaczęliśmy od obniżenia go do 50 dolarów, potem do 25 dolarów. W większości wyeliminowaliśmy fast foody do tej pory, ale będziemy objazd Sonic kiedy podróżujemy (hubby jest uzależniony od Cherry Limeade) lub zatrzymać się w Chick-Fil-A i Steak 'n Shake teraz i wtedy. Wszystko polega na znalezieniu odpowiedniej równowagi dla twojego budżetu.