Dlaczego nowa aplikacja Local może sprawić, że usuniesz Yelp na dobre.

Przyznaję, Yelp doprowadza mnie do szału z wielu powodów. A teraz, w sam raz na świąteczne zakupy i podróże, przychodzi naprawdę realna alternatywa aplikacji.

Powiedzmy, że mieszkasz w Silverlake, lubisz komedie i galerie, a cztery z twoich przyjaciół niedawno napisał recenzje na temat nowego bubble tea joint w Los Feliz. Jak magia, nowy Lokalny z Facebook app (iOS i Android) będzie sugerować niektóre weekendowe pokazy komedii, wskazać kilka wydarzeń artystycznych, które nie mogły wiedzieć o, i szturcha cię do sprawdzenia menu w Pine & Crane.

Ok, więc to nie jest magia. To jest Facebook.

Widząc, jak Facebook już wie całe mnóstwo o swoich zainteresowaniach, hobby i lokalnych ulubionych to ma sens, że będą one umieścić to wszystko do użytku oprócz sprzedaży go do reklamodawców. (Ha.) Który jest dlaczego oni wyrzucili aplikacji Wydarzenia na rzecz nowej aplikacji lokalnej.

Do tej pory, to naprawdę wydaje się inteligentny, jeśli jesteś już na Facebooku. Aplikacja może dać ci powiadomienia (jeśli wybierzesz) o zaproszeniach i wydarzeniach, które są zainteresowane, co jest niesamowite. Włącz lokalizację i można zobaczyć, co się dzieje wokół ciebie. Lub jeśli nie jesteś duży na udostępnianie lokalizacji, możesz wybrać swoje lokalne miasto i zobaczyć aktualizacje znajomych.

Możesz również zbadać swoje zainteresowania według kategorii, w tym sztuki / kultury, przyczyny / fundraisers, nocne życie, zakupy, filmy, jedzenie, fitness i więcej.

Myślę, że Lokalna aplikacja może łatwo być zabójcą Yelp.

Na moim pierwszym logowaniu, Local app pokazał mi wydarzenia, które są trendy w mojej okolicy, które wydają się być oparte na moich zainteresowaniach (oh spotkanie polityczne ... nie mówisz); wydarzenia, które moi przyjaciele mają RSVP'd do (Yay, Renegade Craft Fair NY!) i dobrze wyselekcjonowane lokalne listy, w tym informacje Macy's Thanksgiving parady, i nowe jedzenie w Nowym Jorku. To wszystko jest gotowe do dzielenia się. Oczywiście. Plus mogę zobaczyć komentarze znajomych w kanale o zbliżającej się imprezie, co jest całkiem fajne.

Podoba mi się również to, że pomaga mi planować - wpisz w ramy czasowe i konkretną datę i nagle planowanie weekendu staje się łatwiejsze, zwłaszcza z autosynchronizacją z kalendarzem.

Jednej WIELKIEJ rzeczy, której jednak brakuje: Rodziny!

Dalej, zespół Events! Ci z nas, którzy mają dzieci, planują zupełnie inne wydarzenia weekendowe niż nasi swingujący single lub przyjaciele z dziećmi.

Nie żebym nie zabrała ich na Renegade Craft Fair. Zwłaszcza teraz, gdy widzę, że mam kilku przyjaciół, którzy mają RSVP'd. Ale nadal.

Czy mogłabyś dodać ten filtr do algorytmu? Bo myślę, że rodzice będą naprawdę, naprawdę jak łatwość użycia, wygoda i łączność z aplikacji, biorąc pod uwagę, jak wielu rodziców są już życia na Facebooku.

To powiedziawszy, na pewno zaufałbym temu bardziej niż Yelp, jeśli chodzi o ogólne zalecenia. Jeśli jestem w innej okolicy, podoba mi się pomysł, aby przejść do kawiarni, że sześciu moich przyjaciół oceniane wysoko, w przeciwieństwie do zaufania niektórych użytkowników anon, który pisze snarky recenzje dla lolz - lub właścicieli firm, którzy grają w systemie z sockpuppet kont lub zapłacić za umieszczenie premium.

(Oh, wiemy wszystko o tym, Yelp. Zaufaj nam.)

Ja też naprawdę nienawidzę, jak sponsorowane listy na Yelp są całkowicie niepowiązane. Kiedy chcę "ostrygi w Brooklynie", nie chcę dowiedzieć się więcej o ryby & bar frytki w East Village. Sigh.

Teraz Czy Facebook może skończyć się robi to z Lokalnym? Pewnie. Ale mam nadzieję, że nie.

Myślę, że przede wszystkim poleganie na recosach swojej sieci - bez konieczności rejestrowania się w zupełnie nowej sieci społecznościowej lub aplikacji - jest inteligentne i łatwe. To jest to, co zawsze lubiłem w Trip Advisor recos, które pojawiają się od przyjaciół i przyjaciół przyjaciół najpierw.

To znaczy, jeśli moja snobistyczna, podróżująca po świecie koleżanka mówi, że B&B w Berkshires jest wystarczająco dobre dla niej, wiem, że będzie wystarczająco dobre dla mnie.

Pobierz nową aplikację Local from Facebook dla IOS w App Store, lub w Google Play dla Androida. Jeśli masz aplikację Wydarzenia - to teraz Lokalne.

Powiązane:

Tagi: Aplikacje na Androida, aplikacje dla rodziców, wydarzenia, Facebook, zajęcia rodzinne, darmowe aplikacje, aplikacje na wakacje, aplikacje na iOS, aplikacje lifestyle, zakupy, technologie dla podróżujących