Gdzie sprzedać złoto blisko Ciebie lub online za największą sumę pieniędzy?

Ten post jest dla Ciebie, jeśli chcesz wiedzieć, jak lub gdzie sprzedać złoto i jak uzyskać największą cenę za swoje złoto. Złoto jest dziś nadal cenne, a sprzedaż złotej biżuterii lub innych rodzajów złota, takich jak sztabki, kruszce czy samorodki, to lukratywny biznes.

W dzisiejszym wpisie omówię wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży złota, od oceny Twoich przedmiotów po negocjowanie najlepszych cen. Jeśli więc chcesz wiedzieć, gdzie można sprzedać złoto za najwyższą kwotę, czytaj dalej.

Jakiego rodzaju złoto można sprzedać?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, jest to, że istnieje kilka rodzajów złota, które można sprzedać, a niektóre z nich są traktowane w różny sposób:

 1. Złota biżuteria
 2. Sztabki złota
 3. Złote monety
 4. Złoto złamane
 5. Złom złota

Oto rodzaje złota, które można sprzedać.

 1. Sprzedaż złotej biżuterii

Jeśli masz wysokiej jakości biżuterię, która mogłaby być odsprzedana jako kawałek biżuterii, to może nie ma sensu sprzedawać jej do rafinerii złota, gdzie zostanie przetopiona i poddana recyklingowi.

Zamiast tego, sklep z antykami może być bardziej odpowiednim miejscem dla niej. Jednak to zaskakuje wielu ludzi, że bardzo niewiele sztuk biżuterii jest wartych więcej jako biżuteria niż są one dla ich surowej wartości złota.

Innym rodzajem złotej biżuterii, która może być bardziej wartościowa jako biżuteria niż tylko wartość surowca jest "sygnowana" biżuteria. Jest to biżuteria od "znanych marek", takich jak Cartier, Tiffany & Co. czy Van Cleef & Arpels:

Jeśli masz złotą biżuterię od jednej z tych marek premium, najlepiej sprzedać ją komuś z branży jubilerskiej, kto może sprzedać ją jako biżuterię, a nie przetapiać.

Ale jeśli masz złoty pierścionek zaręczynowy, który nie ma luksusowej marki dołączonej, pierścień klasy lub inną złotą biżuterię, która nie ma skomplikowanych szczegółów, to jest bardziej prawdopodobne, że dostaniesz więcej za nie jako surowe złoto, a nie próbując odsprzedać je jako kawałek biżuterii.

 1. Sprzedaż złota w sztabach

Złoto kruszcowe jest najłatwiejszym do sprzedania rodzajem złota, gdyż jest już w formie, którą można następnie sprzedać - nie trzeba go przetapiać.

Ponieważ jest w łatwym do użycia formacie, oznacza to również, że otrzymasz najwyższą możliwą wartość za złoto.

Czytaj także:

 • Najlepsze strony internetowe do testowania produktów za darmo
 • Jak testować złoto w domu
 1. Sprzedaż złotych monet

Podczas gdy monety są rzadziej spotykane w porównaniu z akcesoriami i biżuterią, niektórzy ludzie mogą posiadać złote monety, które zebrali lub odziedziczyli. Złote monety są w zasadzie mniejszej wielkości złotym kruszcem, zazwyczaj o wadze 1oz lub 1/2 oz.

Różnica między złotymi monetami a sztabkami złota polega na tym, że zostały one wybite przez suwerenny rząd, są prawnym środkiem płatniczym i mają minimalną "wartość nominalną", oprócz "wartości stopu" surowego złota.

Popularne złote monety to Amerykańskie Orły, Liście Klonowe, Chińskie Pandy, Filharmonie i Krugerrandy:

 1. Rozbite złoto

Złamana złota biżuteria lub nawet części złotej biżuterii, które oderwały się od większych kawałków, mogą nie wydawać się aż tak wartościowe same w sobie.

Prawdopodobnie nie dostaniesz bardzo daleko sprzedając je prywatnie lub nawet do lombardu, ponieważ nie mogą one być już noszone. Broken złote bransoletki, naszyjniki, pierścienie, paski do zegarków, i łańcuchy można pobrać więcej niż można sobie sprawę.

5. Sprzedaż złota "złomowego

Ostatnim rodzajem złota, które można sprzedać i poddać recyklingowi, jest złom. Podobnie jak w przypadku złota zepsutego, złom, który nie ma już dla Ciebie żadnego zastosowania, może przynieść Ci więcej gotówki niż myślisz.

Zepsute złote akcesoria, ozdoby, a nawet złom dentystyczny, taki jak stare złote korony, które zostały zastąpione czymś bardziej naturalnie wyglądającym, mogą być sprzedane jako złom, ponieważ złoto może zostać przetopione i poddane recyklingowi.

Może to być złoto, które jest pozyskiwane z komponentów komputerów lub telefonów komórkowych, a nawet ze starych wypełnień zębów.

Ile warte jest moje złoto?

Jeśli masz złoto, które chcesz sprzedać, to masz szczęście - złoto jest obecnie jednym z najdroższych towarów na świecie. Niezależnie od tego, jakie złoto chcesz sprzedać, zapewne zastanawiasz się, jaka jest jego aktualna wartość.

Dokładna kwota, jaką mógłbyś otrzymać za swoje złoto, zależy od kilku czynników, w tym od tego, jaki jest jego karat i ile waży. Im wyższy karat i waga, tym więcej dostaniesz za swoje złoto.

Złom złota jest wyceniany dokładnie tak samo, jak nieuszkodzone złote przedmioty, więc nie musisz się martwić, jeśli Twoje złoto nie jest w najlepszym stanie, lub jeśli masz uszkodzony element złotej biżuterii, który prywatnie nie zostałby sprzedany za wiele. Możesz uzyskać szybką i łatwą wycenę swoich złotych przedmiotów na stronie

Test Your Gold

Jeśli Twój złoty przedmiot nie ma oznaczenia karatowego lub nie jesteś pewien, czy jest on wykonany z prawdziwego złota, czy też jest po prostu pozłacany, możesz przeprowadzić kilka prostych testów w domu, które pomogą Ci uzyskać lepszy pomysł.

Test magnesu: Złoto nie jest magnetyczne, więc przyłożenie do niego magnesu powinno pomóc Ci zorientować się, czy dany przedmiot jest złoty czy pozłacany. Jeśli Twój przedmiot jest przyciągany przez magnes, prawdopodobnie jest pozłacany lub zawiera znaczne zanieczyszczenia, co oznacza, że prawdopodobnie ma niską wartość karatową.

Test Porcelany: Weź swój przedmiot i potrzyj nim o kawałek nieszkliwionej porcelany. Prawdziwe złoto pozostawi na porcelanie złotą smugę. Z drugiej strony, jeśli zobaczysz czarną smugę, przedmiot jest wykonany z pirytu, a nie z prawdziwego złota.

Testy domowe: Możesz również zamówić zestawy do domowego testowania, które pomogą Ci uzyskać dokładniejszy obraz tego, jak czyste są naprawdę Twoje złote przedmioty. Możesz je kupić online lub w niektórych sklepach.

Jak czystość złota wpływa na cenę, jaką otrzymasz za swoją biżuterię?

Większość ludzi słyszała o karatach złota, ale nie każdy wie, co to tak naprawdę oznacza. Karat jest miarą czystości złota i jest mierzony na skali przy użyciu 24 karatów.

24 karatowe złoto to 100% czystego złota, podczas gdy 12 karatowe to 50% czystego złota. Każdy z różnych karatów w zasadzie wskazuje, jak dużo złota jest w nim zawarte i im dalej w dół skali "karatowej", tym mniej czyste jest Twoje złoto.

KARAT CZĘŚCI ZŁOTA CZYSTOŚĆ
24 karatowe złoto 24/24 100% czystego złota
22 karatowe złoto 22/24 91,6% czystego złota
18 karatowe złoto 18/24 75% czystego złota
14 karatowe złoto 14/24 58,5% czystego złota
12 karatowe złoto 12/24 50% czystego złota
10 karatowe złoto 10/24 41,7% czystego złota
9 karatowe złoto 9/24 37,5% czystego złota

Może to zabrzmieć oczywisto, ale ilość surowego złota w Twoim przedmiocie będzie miała wpływ na cenę, za jaką będziesz mógł go sprzedać.

18 jest o 50% większą liczbą niż 12, więc 18-karatowa obrączka ma o 50% więcej złota niż 12-karatowa. An 18 karat wedding ring will therefore be worth 50% more to the gold buyer as it is the raw gold it contains that they are concerned about.

Najlepsze miejsca do sprzedaży złota w pobliżu Ciebie lub online

1. Lokalni jubilerzy

Jeśli masz do sprzedania złotą biżuterię, rozważ zabranie jej do lokalnych jubilerów. Możesz zrobić szybkie wyszukiwanie w Google, aby znaleźć miejsca jubilerskie w pobliżu. Polecam zabrać swoje rzeczy do kilku różnych jubilerów, aby można było porównać ceny i uzyskać najlepszą ofertę.

Warto również zadzwonić wcześniej, aby zobaczyć, czy ten konkretny jubiler rzeczywiście kupuje złotą biżuterię. Niektórzy po prostu sprzedają ją i nie kupują. Więc dzwoniąc z wyprzedzeniem oszczędza się od marnowania czasu.

2. Lombardy

Jeśli chodzi o sprzedaż rzeczy w pobliżu, lombardy zazwyczaj nie są najlepszymi miejscami, ponieważ nie będziesz w stanie uzyskać najwięcej gotówki za swoje przedmioty. Ale jeśli chodzi o metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, często można uzyskać przyzwoite ceny w lombardach.

Jednakże, nie poszedłbym tylko do jednego lombardu. Zabrałbym twoje złoto do co najmniej kilku pobliskich lombardów, aby uzyskać kilka wycen. To da Ci lepszy pogląd na to, ile tak naprawdę możesz oczekiwać za swoje złoto.

Uzyskanie wyceny jest darmowe i jest to prosty sposób na upewnienie się, że nie zaniżasz ceny swoich kosztowności.

Proces sprzedaży jest zazwyczaj dość szybki, w większości przypadków zajmuje 15 minut lub mniej. Upewnij się, że zbadałeś lombard online i przeczytałeś recenzje, aby zobaczyć, co inni klienci mają do powiedzenia, zanim weźmiesz swoje rzeczy w.

3. Wymiana złota za gotówkę w Twojej okolicy

Większość miast posiada giełdę złota typu Cash for Gold, gdzie możesz szybko otrzymać gotówkę za swoje złoto. Zazwyczaj kupują one złoto, aby je przetopić i ponownie wykorzystać.

Cena, którą oferują, może być nieco niższa niż ta, która jest oferowana w innych miejscach (dlatego właśnie powinieneś porównać ceny). Jest to jednak szybki i łatwy sposób na uzyskanie gotówki za złoto w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.

Jest kilka sposobów na znalezienie takich miejsc... Użyj Google, by wyszukać lokalnych dealerów złota i miejsca, w których można kupić biżuterię.

Oto jak zacząć...

 • Otwórz Google lub jakąkolwiek inną wyszukiwarkę, której używasz.
 • Wpisz hasło "sell gold near me," w pole wyszukiwarki i naciśnij szukaj.
 • Następnie otrzymasz listę miejsc w pobliżu Ciebie, gdzie możesz dostać gotówkę za swoje złoto.

Jak widać na poniższym obrazku, dostałem mnóstwo dealerów złota w mojej okolicy, a nawet podręczną mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie się znajdują:

Przejrzałem też stronę Yelp i znalazłem 10 najlepszych dealerów złota w mojej okolicy: Jak widzisz, dostałem listę miejsc, gdzie mogę wymienić złoto na gotówkę. To są główne opcje sprzedaży złota w pobliżu Ciebie.

4. SellYourGold.com

 • Ocena Truspilot: 4.6 stars
 • Ocena BBB: A+

SellYourGold.com to doskonała strona do sprzedaży złota. Oferuje darmowy i ubezpieczony odbiór FedEx prosto z Twojego domu.

Jak wygodne jest to rozwiązanie? To, co lubię w tej witrynie i dlaczego znajduje się ona na szczycie listy miejsc, w których można sprzedać złoto online, to fakt, że oferuje ona gwarancję dopasowania ceny. Oznacza to, że jeśli znajdziesz lepszą cenę - strona dopasuje ją!

Z ponad 3000 recenzji i oceną 4.6 gwiazdek (czyli Doskonałą) na Trustpilot, SellYourGold.com jest legalną firmą.

To jest nawet ma A + rating od BBB i prawie 5-gwiazdkowy rating od klientów na tam też! (Należy pamiętać, że nazwa witryny na swoim profilu BBB jest Beyond 79, LLC, ponieważ jest to firma, która jest właścicielem). Jest też akredytowana przez BBB.

Strona kupi wiele różnych złotych przedmiotów, takich jak:

 • Biżuteria
 • Zegarki
 • Monety
 • Bullion

Oferuje nawet płatności tego samego dnia przez PayPal! Byłby to zdecydowanie mój wybór, gdybym przyszedł sprzedać jakiekolwiek złote przedmioty!

5. Liberty Gold and Silver

 • BBB Rating: A-

Chociaż nie tak wysoko oceniana jak poprzednia strona, Liberty Gold and Silver jest nadal firmą, którą warto sprawdzić. Działają na rynku od 2012 roku i mają świetną ocenę w BBB.

Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoje złoto firmie, umieścisz je w wyściełanej, opłaconej z góry i ubezpieczonej kopercie zwrotnej UPS, którą firma Ci wyśle, i upuścisz ją w dowolnym autoryzowanym centrum wysyłkowym.

Ta koperta zwrotna jest ubezpieczona do wysokości $1,000. Co jest wspaniałe w Liberty Gold and Silver jest to, że oferuje 110% gwarancji dopasowania ceny! Oznacza to, że jeśli znajdziesz innego kupca, który zaoferuje więcej za dany przedmiot, firma dopasuje tę cenę, plus 10%.

Gdy tylko witryna otrzyma Twoje złoto, natychmiast wyśle do Ciebie e-mail lub zadzwoni z wyceną. Jeśli zaakceptujesz wycenę, firma wyśle Ci czek w ciągu 24 godzin lub jeśli zapłacisz niewielką opłatę za przelew, firma przeleje pieniądze bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

Jedynym minusem Liberty Gold and Silver jest to, że nie mogłem znaleźć strony Trustpilot dla firmy lub jakichkolwiek opinii klientów na BBB. Ale ocena BBB jest dobra, więc to nadal sprawia, że jest to świetna opcja do rozważenia.

6. US Gold Buyers

 • BBB Rating: A+
 • Ocena Trustpilot: 4.8 gwiazdki (Doskonały)

W US Gold Buyers możesz sprzedać wiele różnych przedmiotów, takich jak:

 • Zegarki
 • Biżuteria
 • Złoto złomowe i dentystyczne
 • Monety
 • Buliony

Możesz otrzymać od firmy darmową etykietę ekspresową. Możesz więc wysłać swoje przedmioty za darmo! I dostajesz darmowe ubezpieczenie i śledzenie przez FedEx.

Jest to legalna firma oferująca wysokie wypłaty, więc na pewno bym ją rozważył, jeśli chcesz sprzedać złoto. W rzeczywistości zajęła ona pierwsze miejsce pod względem wysokości wypłat w rankingu Wall Street Journal.

US Gold Buyers ma imponującą ocenę A+ od BBB. Jest również akredytowany przez BBB. Nie tylko to, ale US Gold Buyers ma również 5-gwiazdkową ocenę od klientów na BBB. Ma imponujące 4,8 gwiazdek, co jest doskonałą oceną, z Trustpilot.

7. Ekspresowa Złota Gotówka

 • Ocena Trustpilot: 4,9 gwiazdki (Doskonała)
 • Ocena BBB: A+

Express Gold Cash to kolejna strona internetowa, na której możesz rozważyć sprzedaż swojego złota. Możesz otrzymać zapłatę w ciągu 24 godzin, co jest dobrym rozwiązaniem.

Firma ma prawie 2000 opinii na Trustpilot, gdzie ma 4,9 gwiazdek, co jest oceną doskonałą! Express Gold Cash jest również akredytowany przez BBB.

Firma ma również ponad 25 lat doświadczenia. Możesz wysłać swoje przedmioty do firmy z bezpłatną wysyłką FedEx z dnia na dzień. A jeśli nie podoba Ci się oferta, którą otrzymasz za swoje przedmioty, Express Gold Cash wyśle je z powrotem do Ciebie za darmo!

8. Luriya

 • Ocena BBB: A+

Kolejnym miejscem, które warto rozważyć jest Luriya. Firma ta posiada imponującą ocenę A+ przyznaną przez BBB. Skupuje ona różne metale szlachetne, w tym złoto. Firma skupuje szeroką gamę różnych przedmiotów ze złota, takich jak:

 • Monety
 • Biżuterię
 • Zegarki

Jeśli mieszkasz w NYC, możesz odwiedzić sklep Luriya osobiście. To świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli zastanawiasz się, gdzie można sprzedać złoto lokalnie.

Jeśli jednak nie mieszkasz w rejonie Nowego Jorku - nie martw się! Możesz sprzedać swoje złoto online w Luriya.

Wystarczy, że wypełnisz formularz online, a wkrótce potem otrzymasz e-mail z opłaconą etykietą FedEx. Przedmioty, które wysyłasz są ubezpieczone. Firma skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić, że otrzymała Twoje przedmioty, a w ciągu 24 do 48 godzin otrzymasz ofertę.

Jeśli spodoba Ci się oferta, otrzymasz zapłatę za pomocą dowolnej metody płatności, którą wybierzesz. A jeśli nie spodoba ci się oferta, Luriya odeśle twoje rzeczy z powrotem za darmo.

Przedmioty są automatycznie ubezpieczone do kwoty 1000 dolarów, ale w razie potrzeby możesz ubezpieczyć swoje przedmioty do kwoty 1 miliona dolarów. Standardowa metoda dostawy firmy jest2 dzień FedEx wysyłki, ale może pracować z dowolnym partnerem dostawy, który chcesz, jak UPS, USPS, DHL i więcej.

9. Money Metals Exchange

 • BBB Rating: A

Jeśli chcesz sprzedać złote monety lub sztabki, to spróbuj Money Metals Exchange. Money Metals Exchange to sprzedawca złota, który ma świetne opinie w sieci. Na BBB firma ma ocenę A.

To nie wszystko. Klienci na BBB przyznali firmie ocenę 5 gwiazdek! Gdy firma będzie miała twoje metale, zapłaci ci natychmiast.

10. Kitco

 • BBB Rating: A

Kolejna strona internetowa, która jest idealna, jeśli chcesz sprzedać złote monety lub sztabki złota, to Kitco. Skupuje ona mnóstwo różnych monet. Witryna twierdzi, że "dopasuje każdą rozsądną ofertę dla większych transakcji". Ma ocenę A z BBB, co jest świetne.

11. APMEX

 • Ocena BBB: A+
 • Ocena Trustpilot: 3,4 gwiazdki (średnia)

APMEX jest największym na świecie internetowym sprzedawcą metali szlachetnych. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż firmie, dostarczy Ci ona wszystkie potrzebne etykiety wysyłkowe, a Ty będziesz mógł porzucić swoje przedmioty w placówce UPS lub umówić się na odbiór.

Kiedy już wyślesz swoje złoto do firmy, ta przetworzy twoją płatność do końca następnego dnia roboczego.

Firma ma bardzo dobre recenzje na BBB. Na początek, jest akredytowana przez BBB. Posiada ocenę A+ przyznaną przez platformę. A klienci na BBB przyznają APMEX ocenę 5 gwiazdek!

Podczas gdy firma ma 3,4 gwiazdki na Trustpilot, większość skarg pochodziła od osób kupujących złoto na stronie, a nie sprzedających je. Dodatkowo, 3,4 gwiazdki nie są ani super niskie, ani super wysokie, więc nie jest to zbyt duży powód do zmartwień.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...