Obniżaj budżet, a nie swoje standardy

Jednym z największych mitów dotyczących oszczędzania pieniędzy jest to, że musisz zrezygnować ze wszystkiego, co kochasz. Ilu ekspertów od budżetu lub specjalistów od redukcji zadłużenia powiedziało ci, żebyś po prostu zrezygnował ze swojego Starbucksa co tydzień i będziesz miał pieniądze w banku? Choć z pewnością możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, nie robiąc tego, nie będzie to zbyt przyjemne. Nie jest zaskoczeniem, że nie możesz trzymać się systemu oszczędzania pieniędzy, który sprawia, że czujesz się tak pozbawiony. Co przychodzi jako niespodzianka dla większości ludzi jest wiedza, że można zrobić wszystko, co chcesz zrobić, za mniej, jeśli wiesz, gdzie szukać. Kiedy jesteś przyzwyczajony do pewnego stylu życia lub rozwijasz ulubione marki, może być trudno dokonać zmian, których potrzebujesz, aby zaoszczędzić pieniądze.

Pamiętaj tylko, że oszczędność polega na zmianie sposobu wydawania pieniędzy, a nie na zmianie sposobu życia. Przywiązanie do marki ma swoje miejsce, nawet jeśli możesz kupić inną markę za niższą cenę. Często zdarzają się marki, których po prostu nie możesz się pozbyć, zwłaszcza jeśli po prostu działają lepiej. Na przykład, moja przyjaciółka Julie używa tylko kosmetyków Sephora. Jest nieugięta w tej kwestii i dlatego płaci o wiele więcej za swój makijaż niż ktoś, kto nie ma określonej marki. Jednakże, zakup kosmetyków Sephora poprzez Ebates skutkuje 8% rabatem cash back. To może nie być tak tanie, jak CoverGirl, ale nadal będzie obniżyć swój budżet tylko trochę. To działa na wszystko, od codziennych zakupów spożywczych do Jimmy Choos, ponieważ prawie wszystko pójdzie na sprzedaż, w końcu.

Kluczem jest bycie cierpliwym i kupowanie, kiedy sprzedaż uderza. System kopert Dave'a Ramsey'a jest świetnym sposobem, aby być pewnym, że będziesz miał fundusze potrzebne na zakup, kiedy nadejdzie odpowiedni moment. Po prostu odkładaj na bok określoną kwotę (nawet jeśli jest to tylko 1$) na każdą możliwą kategorię wydatków każdego miesiąca. Kiedy pojawi się wyprzedaż lub świetny kupon, będziesz na to gotowy! Kuponowanie jest oczywiście jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Możesz znaleźć kupony na artykuły spożywcze, zdrowie i urodę, posiłki, podróże, rozrywkę, a nawet ekskluzywne sklepy i restauracje. Odwiedź stronę internetową dla wszystkich swoich ulubionych i zarejestruj się do wszelkich programów, klubów lub biuletynów, które mają dostępne, aby otrzymywać regularne zniżki, kupony i oferty specjalne.

Jeśli chcesz drastycznie zmniejszyć swój budżet, będziesz musiał wyciąć lub zmniejszyć wydatki. Zamiast eliminować wszystko naraz, ustal priorytety. Zrób listę swoich wydatków, w kolejności ich ważności dla Ciebie. Natychmiast wytnij kilka najniższych. Pracuj nad zmniejszeniem kilku następnych i nie dotykaj najwyższych pozycji, z wyjątkiem znalezienia tańszych sposobów na robienie tego, co kochasz. Możesz cieszyć się dobrą kuchnią przy budżecie na fast food, znaleźć swoje ulubione produkty za mniej i żyć życiem, jakiego pragniesz, niedrogo. W nowym roku skupimy się na tym, aby pomóc Ci obniżyć budżet bez obniżania standardów. Po prostu daj nam znać, na czym chcesz zaoszczędzić!