Ocena karty HSBC Gold MasterCard, korzyści i limity, które warto znać

HSBC Gold MasterCard: Czy jesteś w poszukiwaniu karty MasterCard, z minimalną opłatą, zwolnienie z opłat za późno i wiele więcej bonusów karty dla Ciebie? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Karta HSBC Gold MasterCard ma odpowiednie korzyści właśnie dla Ciebie.

W tym artykule poznasz szczegóły;

 • Karta HSBC Gold MasterCard - zalety i wady
 • Korzyści wynikające z posiadania karty HSBC Gold MasterCard
 • Wady karty HSBC Gold MasterCard
 • Limit kredytowy na karcie HSBC Gold MasterCard
 • Jak wypada w porównaniu z podobnymi kartami?

Karta HSBC Gold MasterCard

Karta HSBC Gold MasterCard znajduje się w pierwszej piątce najlepszych kart do transferu salda według corocznych rankingów najlepszych kart kredytowych GO Banking Rates na rok 2019. Oszczędza więcej dzięki mniejszym opłatom, 0% APR Introductory APR na zakupach i transferach salda przez pierwsze 18 miesięcy od otwarcia konta.

Oto kilka różnych punktów procentowych, o których mogłeś nie wiedzieć o HSBC Gold MasterCard;

Zalety

 • Wstępny okres 0% APR dla nowych zakupów i przeniesień salda, co czyni tę kartę doskonałą do spłacania istniejącego zadłużenia na wysokooprocentowanych kartach kredytowych
 • Minimalne opłaty
 • Oprocentowanie po okresie wstępnym jest dość niskie
 • Zwolnienie z opłat za zwłokę
 • Brak karnej APR

Wady

 • Brak premii za rozpoczęcie działalności
 • Brak programu nagród
 • Opłata za przeniesienie salda w wysokości $10 lub 4%
 • Możliwość znalezienia dłuższych ofert transferu salda

Zalety karty HSBC Gold MasterCard

Karta HSBC Gold MasterCard jest prostą, nieskomplikowaną kartą z kilkoma korzyściami, poza wprowadzającą ofertą APR i możliwością uzyskania dość niskiego APR po zakończeniu okresu promocyjnego.

Poniżej znajduje się lista korzyści, jakie można uzyskać dzięki karcie HSBC Gold MasterCard;

- 0% APR przez 18 miesięcy

Największą zaletą karty HSBC Gold MasterCard jest jej promocyjne oprocentowanie 0% APR przez 18 miesięcy dla obu transferów salda.

Ta cecha pomaga posiadaczom kart, którzy utknęli z powodu istniejącego zadłużenia na wysokooprocentowanych kartach kredytowych, spłacić wspomniane zadłużenie w opłacalny sposób. Innym powodem do korzystania z tej karty byłoby sfinansowanie dużego zakupu, na który nie możesz sobie pozwolić, aby zapłacić za outright.

Aby kwalifikować się do intro stopy procentowej, transfery salda muszą być zaksięgowane w ciągu pierwszych 60 dni od otwarcia konta. Po 18 miesiącach, oprocentowanie na tej karcie może być stosunkowo niskie. APR dla transferów salda zaczyna się od 13,24% dla posiadaczy kart o największej zdolności kredytowej i wzrasta do 21,24%.

- Niewielkie opłaty lub ich brak

Kolejnym pozytywnym aspektem karty HSBC Gold Master Card jest ograniczona wysokość opłat. Nie ma opłaty rocznej ani opłaty za transakcje zagraniczne. Raz w roku możesz zrezygnować z opłaty za spóźnienie, jeśli nie dokonasz płatności w terminie.

Karta nie ma karnego APR, nie ma też opłaty za dodanie autoryzowanych użytkowników i dodatkowych kart.

- Korzyści z podróży

Karta kredytowa HSBC Gold oferuje standardowe przywileje podróżne dostępne dla większości produktów HSBC Master Card.

Obejmują one Master Assist - pomoc w planowaniu podróży i pomoc w przypadku zagubienia bagażu. Karta oferuje również pomoc drogową Master Road Assist, która zapewnia pomoc w przypadku awarii samochodu podczas podróży krajowej na terenie USA. Karta jest objęta hojnym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków o wartości 1 mln USD.

- Korzyści związane z zakupami

Podobnie jak w przypadku korzyści związanych z podróżowaniem, karta HSBC Gold Master Card oferuje szereg korzyści związanych z zakupami, dostępnych w innych produktach MasterCard HSBC.

Karta zawiera rozszerzoną ochronę gwarancyjną, która podwaja pierwotną gwarancję na zakupiony towar do jednego dodatkowego roku. Ubezpieczenie zakupu obejmuje kradzież lub uszkodzenie zakupionych przedmiotów, a ochrona ceny zwraca różnicę, jeśli w ciągu 60 dni od zakupu dany przedmiot zostanie zareklamowany w niższej cenie.

Posiadacze kart mają również dostęp do usług związanych z usuwaniem skutków kradzieży tożsamości, które pomogą Ci uchronić się przed oszustwem i przywrócić Twoją tożsamość w przypadku, gdy Twoje dane zostaną naruszone.

Wady karty HSBC Gold MasterCard

Z kartą HSBC Gold MasterCard nie jest związany żaden program nagród, więc po spłacie przeniesionego salda lub zakończeniu okresu promocyjnego 0%, nie ma zbyt wielu powodów, aby nadal korzystać z karty (chyba, że kwalifikujesz się do najniższego APR).

Jest też $10 lub 4% opłaty za transfer salda, którą należy doliczyć do kosztów przeniesienia istniejącego zadłużenia na Gold Master Card. Większość kart z równie atrakcyjnymi ofertami wstępnymi pobiera opłaty w wysokości 3%, a niektóre w ogóle nie mają opłat za przeniesienie salda.

Limit kredytowy na karcie HSBC Gold MasterCard

W zależności od tego, jak dużo chcesz przenieść na kartę, Twój limit kredytowy - który zależy od Twojej oceny punktowej - może nie być wystarczająco duży, abyś mógł przenieść całe saldo lub skorzystać z promocyjnego APR dla dużych zakupów.

Na podstawie opinii klientów, zatwierdzone limity kredytowe na tej karcie wydają się dość niskie. Chociaż wyższe limity są z pewnością możliwe, większość opinii wspomina o maksymalnej linii kredytowej w wysokości $5,000 w momencie wydania karty.

Jak wypada w porównaniu z podobnymi kartami?

Jak karta HSBC Gold Master Card wypada w porównaniu z podobnymi kartami? Czytaj dalej.

Karta HSBC Gold MasterCard vs. Karta Citi Simplicity

Karta Citi Simplicity jest kolejną kartą, która ma na celu przyciągnięcie klientów chcących spłacić wysokooprocentowane zadłużenie. Jednak w przeciwieństwie do karty HSBC Gold Master Card, karta Citi Simplicity posiada okres 0% APR na transfery salda przez 21 miesięcy, co daje posiadaczom karty dodatkowe trzy miesiące na spłatę transferowanych sald bez odsetek.

Po zakończeniu okresu intro, karta Citi Simplicity oferuje standardowe oprocentowanie zakupu od 16,49% do 26,49%, czyli o kilka punktów procentowych więcej niż karta HSBC Gold Master Card.

Jeśli przeniesienie salda jest Twoim głównym celem, karta Citi Simplicity może być lepszą opcją, ale jeśli chodzi o bieżące użytkowanie po zakończeniu okresu próbnego lub finansowanie dużych zakupów z góry, karta HSBC Gold prawdopodobnie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na odsetkach.

Karta HSBC Gold MasterCard vs. BankAmericard

BankAmericard oferuje promocyjne 0% APR przez pierwsze 15 miesięcy zarówno dla zakupów, jak i dla przeniesienia salda. Co więcej, przeniesienie salda dokonane w ciągu 60 dni od otwarcia konta nie wiąże się z żadnymi opłatami.

W zależności od tego, jak dużo planujesz przenieść. Czy 15 miesięcy to wystarczająco długo, aby spłacić saldo. W przypadku BankAmericard możesz sporo zaoszczędzić w porównaniu z HSBC Gold Master Card. Po 60 dniach, opłata za przeniesienie salda jest o cały punkt procentowy niższa ($10 lub 3%) w BankAmericard. Chociaż standardowa stopa APR (od 15,24% do 25,24%) jest nieco wyższa.

Zorientowana na punkty

Karta HSBC Gold Master Card jest dobrym rozwiązaniem w przypadku konieczności przeniesienia istniejącego, wysokooprocentowanego zadłużenia na karcie kredytowej. Jest to również dobre rozwiązanie, gdy chcesz sfinansować duży zakup bez odsetek. Uważaj na $10 lub 4% opłaty za transfer salda, która jest o cały punkt procentowy wyższa niż w przypadku większości innych kart do transferu salda.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...