Konkurs na opowiadanie i jak wziąć w nim udział w 2020 r.

Konkurs na napisanie opowiadania i jak wziąć w nim udział w 2020 r.

Konkurs pisania opowiadań: Ludzie myślą, że pisanie jest nudny zawód nie, dopóki nie pokazałem mu listę najbogatszych pisarzy na świecie, są one warte miliardy dolarów.

Więc jeśli chcesz realizować swoje marzenie o byciu pisarzem, radzę ci, aby przejść po nim naprawdę szybko, ponieważ, z poświęceniem i ciężką pracą, można stworzyć niesamowitą karierę dla siebie. Jednym ze sposobów, aby rozpocząć jest poprzez pisanie konkursów. Zgłaszanie konkursu pisania może być świetną okazją. Z nagrodami często w tysiącach plus publikacja, jest szansa na duże pieniądze i dużą ekspozycję.

Oczywiście, szanse nie są na twoją korzyść. Każdy konkurs pisarski z dużą pulą nagród otrzymuje setki, jeśli nie tysiące zgłoszeń. Jeśli chcesz wygrać, Twoje zgłoszenie będzie musiało być niesamowite, a prawdopodobnie będziesz musiał mieć też trochę szczęścia.

Niestety, istnieje również kilka złych konkursów pisania tam. Biorąc pod uwagę, że większość konkursów pisarskich wymaga opłaty wpisowej (zwykle między 10 a 25 dolarów), musisz mieć pewność, że składasz tylko do renomowanych konkursów, które faktycznie dają każdemu uczestnikowi uczciwą szansę na wygraną w oparciu wyłącznie o zasługi pisarskie.

Read Also:

 • Amerykański konkurs matematyczny dla studentów
 • Konkurencja rynkowa i metody pozyskiwania klientów
 • Konkurencja monopolistyczna i jak ją stosować
 • Konkurencja doskonała i jak ją stosować

Co powinieneś zrobić przed przystąpieniem do konkursu pisarskiego?

Na co przeznaczają opłatę za zgłoszenie

Wiem, że ludzie uważają to za mniej ważne, ale zaufaj mi, jest to bardzo ważne. Jeśli płacisz za udział w konkursie, powinieneś wiedzieć, na co idą twoje pieniądze. Oto kilka, o które powinieneś zapytać...Czy są one przeznaczone na nagrody pieniężne? Czy idą na wsparcie innych projektów? Czy jest to zapłata za gościnnego sędziego cieszącego się jakimś znaczącym poważaniem? Czy płacą za reklamę konkursu? Czy zasila kieszenie jakiegoś bogatego wydawcy, który chce tylko zarobić na twoim kosztem?

Jeśli nie wiesz, na co idą pieniądze, jest duża szansa, że konkurs jest oszustwem, zwłaszcza jeśli są tysiące uczestników za 20 dolarów i 500 dolarów nagrody! Dobry konkurs wyjaśni, dlaczego jest opłata startowa i na co idą pieniądze. Powinieneś być szczególnie ostrożny, jeśli jedna publikacja organizuje kilka konkursów na raz lub w krótkim odstępie czasu. Jest to dobry znak, że są one bardziej zainteresowane zarabianiem pieniędzy na pisarzach niż ich wspieraniem.

Oś czasu konkursu

Teraz to bardzo ważne, powinieneś wiedzieć, kiedy konkurs się rozpocznie i kiedy się zakończy. Kiedy zwycięzcy zostaną poinformowani, kiedy osoby, które nie wygrały zostaną powiadomione i kiedy zwycięzcy zostaną ogłoszeni. To jest co najmniej. Dobrze jest też wiedzieć, kiedy Twój wpis zostanie przeczytany. Powinieneś również znać podstawowe informacje, takie jak Czy będą czytać wpisy, jak przychodzą, czy będą czekać, aż wszystkie wpisy zostaną otrzymane i okno składania wniosków zostało zamknięte?

Nie, że jedno jest zasadniczo lepsze od drugiego, ale ta informacja powinna być dla Ciebie jasna, ponieważ zasługujesz na to, aby wiedzieć, jak Twój wpis będzie obsługiwany. Ważne jest również, aby wiedzieć, ile rund sędziowania są i dokładnie to, co proces sędziowania jest jak. Jeśli nie ma harmonogramu, nie zgłaszaj się. Jeśli linia czasowa jest bardzo długa, wtedy wyślij ostrożnie, pamiętając, że ten szczególny kawałek pisania będzie związany przez długi czas.

Czy Twoje zgłoszenia będą czytane w ciemno?

Zawsze mam zasadę, jeśli chodzi o pisanie i to jest, jeśli nazwy będą czytane przed czytają, nie wchodzą w konkursie, moje powody są proste, konkurs z tego rodzaju uprzedzeń nie będzie dobrze skończyć dla Ciebie, chyba że znasz kogoś w konkursie lub masz nazwę, którą chcą opublikować. Upewnij się w 100%, że wszystkie wpisy są czytane w ciemno, zanim zgłosisz się do jakiegokolwiek konkursu pisarskiego.

A potem staraj się przestrzegać ich wytycznych i nie umieszczaj swojego nazwiska w treści wpisu. To często dyskwalifikuje Cię z konkursu (i prawdopodobnie nie otrzymasz z powrotem opłaty za zgłoszenie).

Czytaj także:

 • Amerykański konkurs matematyczny dla studentów
 • Konkurencja rynkowa i metody pozyskiwania klientów
 • Monopolistyczna konkurencja i jak stosować
 • Konkurencja doskonała i jak się do niej stosować

Jak i kiedy nagrody będą przyznawane

Musisz uważać na metodę płatności, jeśli może oni płacą tylko z PayPal i masz jakiś rodzaj moralnego sprzeciwu wobec PayPal, prawdopodobnie nie powinieneś wchodzić. Jeśli płacą tylko czekiem w Stanach Zjednoczonych, to nie wchodź, jeśli mieszkasz w innym kraju. Upewnij się, że nagrody zostaną wypłacone w odpowiednim czasie.

Jeśli nie planują wypłacić Ci pieniędzy przez dwanaście miesięcy po ogłoszeniu zwycięzców, to jest duża szansa, że nie dostaniesz ich wcale. My zawsze wysyłaliśmy nagrody w ciągu tygodnia od powiadomienia zwycięzców (często tego samego dnia). Jeśli jest to więcej niż miesiąc, powinieneś mieć pewne wątpliwości.

Zły Konkurs Pisarski Znaki Ostrzegawcze

Podsumowując, jeśli zobaczysz któryś z tych znaków podczas pisania konkursu, powinieneś się wstrzymać, bo może się to źle skończyć

 • Nie możesz przeczytać poprzednich zwycięzców za darmo (oczywiście zignoruj to dla konkursu w pierwszym roku)
 • Nie wiesz, kto ocenia konkurs
 • Prace konkursowe nie są czytane w ciemno
 • Nie możesz znaleźć żadnych kryteriów oceniania
 • Koszt zgłoszenia nie pokrywa się z wysokością nagrody pieniężnej (przykład: 25$ wpisowego + 500 zgłoszeń z nagrodą 500$)
 • Konkurs nie ma jasnego harmonogramu lub ma bardzo długi harmonogram.

Udział wkonkursie pisania opowiadań

często wymaga znacznego zaangażowania czasowego (pisanie, edycja, przesyłanie) wraz z zaangażowaniem finansowym. Nie zgłaszaj się, jeśli nie jesteś pewien, że masz szansę na wygraną i że konkurs jest legalny.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tagi:afrykańskie konkursy na opowiadanie 2020, konkurs amazon writing 2020, międzynarodowe konkursy pisarskie 2019, konkursy na powieść 2020, konkursy na opowiadanie, konkursy na opowiadanie dla studentów, konkursy pisarskie 2019 -- bez opłat, konkursy pisarskie 2020 -- bez opłat wstępnych