Czy Mercari jest legalne: Wskazówki dotyczące bezpiecznego kupowania i sprzedawania na Mercari

Czy Mercari jest legalne: Wskazówki dotyczące bezpiecznego kupowania i sprzedawania na Mercari.

Czy Mercari jest legalne: Mercari to najlepsza platforma e-commerce do zakupów online, aby kupić lub sprzedać domowe, używane lub nowe przedmioty. Możesz kupić najlepsze rzeczy tutaj bez łamania banku zaufaj mi. Tak, możesz.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy Mercari jest legalny, czy nie, dlaczego nie pobyt przez do końca tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o Mercari platformy online?

Czy chcesz zacząć sprzedawać lub kupować na Mercari, ale jedna rzecz zatrzymuje cię i to jest strach w swoim umyśle, czy jest Mercari legit i bezpieczne, czy nie? Cóż, masz we właściwym miejscu, aby zaspokoić swoją ciekawość.

Wśród tak wielu platform e-commerce online, Mercari jest popularną opcją dla znalezienia przedmiotów w tańszych cenach niż inne platformy i te najczęściej sprawiają, że ludzie mają wątpliwości, czy jest to legalne.

Czy Mercari jest legalny?

Podczas gdy platforma zapewnia bezpieczny rynek, należy pamiętać, że doświadcza podobnych ograniczeń bezpieczeństwa do kilku innych platform online. Sama platforma jest całkowicie wiarygodna i legalna jako rynek e-commerce.

Zarówno kupujący, jak i sprzedający są prawdziwymi ludźmi. Niemniej jednak, należy zachować ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji. Platforma zapewnia, że nie zwalnia płatności, dopóki kupujący nie otrzyma towaru, nie potwierdzi i nie oceni sprzedawcy.

Statystycznie, Mercari rośnie w imponującym tempie. W samych Stanach Zjednoczonych Ameryki aplikacja została pobrana ponad 45 milionów razy.

To jednak nie wszystko. Średnia ocena aplikacji Mercari w Google Play i App Store wynosi odpowiednio 4,5 i 4,8. Ponad 100k oferty są zatwierdzone i publikowane na platformie codziennie.

READ ALSO

 • 9 najlepszych pchlich targów online dla przedmiotów codziennego użytku i darmowych rzeczy
 • Najlepsze aplikacje i strony do sprzedaży używanych dżinsów od projektantów
 • 10 miejsc, w których z łatwością zdobędziesz próbki kosmetyków

O co chodzi w Mercari

Mercari daje sprzedawcom niedetalicznym platformę do sprzedaży używanych, ręcznie robionych lub nowych przedmiotów. Rejestracja i wystawianie aukcji jest bezpłatne. Za każdą sprzedaż płacisz tylko 10% ceny oferty.

Jeśli więc masz przedmioty, które chcesz sprzedać, dołącz do Mercari i zarób trochę dodatkowej gotówki. Na platformie możesz sprzedawać nowe lub używane książki, elektronikę, ubrania, gadżety i inne przedmioty.

Mercari nie zezwala na wystawianie na sprzedaż określonych przedmiotów. Należą do nich nielegalne narkotyki lub środki odurzające, nasiona konopi indyjskich, produkty dietetyczne, żywność domowej roboty, witaminy, broń, alkohol, wyroby tytoniowe i wiele innych.

Możesz stracić swoje konto lub zostać ukarany za wystawienie któregoś z tych zakazanych przedmiotów. Odwiedź platformę, aby dowiedzieć się o zakazanych przedmiotach, którymi nie powinieneś handlować na platformie.

Dlaczego Mercari jest świetnym rynkiem dla kupujących i sprzedających?

Ta platforma oferuje szeroki wybór przedmiotów codziennego użytku. Możesz kupić dobrej jakości używane lub nowe produkty w rozsądnych cenach. Aplikacja jest również łatwa w użyciu. Nie musisz być obeznany z techniką, aby sprzedawać lub kupować przedmioty.

Aby uzyskać najlepszą ofertę na używane przedmioty, zawsze możesz liczyć na Mercari. Sprzedawcy na tej platformie nie są profesjonalnymi sprzedawcami detalicznymi. Dlatego też ceny ofertowe są czasami niskie.

Na Mercari sprzedawcy to osoby prywatne, które sprzedają swoje rzeczy z jednego lub drugiego powodu. Przedmioty mogą być przerośniętymi rzeczami dziecka, a może sprzedawca po prostu chce się przenieść.

Mercari jest idealną platformą dla sprzedawców i kupujących zainteresowanych szybkimi transakcjami. Niskie koszty utrzymania i opłaty za wystawienie aukcji również sprawiają, że jest to mądry wybór.

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze na boku i sprzedawać prawdziwe przedmioty, wybierz Mercari. Z odpowiednim nastawieniem i uczciwością, osiągniesz swój cel na tej platformie.

Pamiętaj, że kupujący zawsze będą podążać za sprzedawcami z dobrymi ocenami. A system opinii na platformie sprawia, że identyfikacja renomowanych sprzedawców i kupujących jest bardzo prosta. Bądź więc wśród dobrych sprzedawców lub kupujących.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego kupowania na Mercari

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów na Mercari, ale te wskazówki są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego zakupu.

1. Nie ignoruj recenzji

Możesz mieć kłopoty, jeśli zamawiasz przedmioty bez sprawdzenia ich recenzji.

Najlepszym sposobem na bezpieczny zakup produktów na Mercari jest wykonanie badań przed zakupem, a nawet kontakt ze sprzedawcą, najpierw poszukaj tych rzeczy:

 • Zwróć uwagę na negatywne recenzje.
 • Sprawdź zdjęcia produktu, które zamieścił sprzedawca.
 • Sprawdź, czy zdjęcia są zrobione pod każdym kątem, czy nie.

2. Uważaj na wprowadzające w błąd opisy

Jednym z problemów z Mercari jest to, że niektórzy sprzedawcy zamieszczają wprowadzające w błąd lub niejasne opisy i zdjęcia. Opisy produktów nie zawsze są dokładne, a zdjęcia mogą sprawić, że będą wyglądały lepiej niż w rzeczywistości.

W tym przypadku, lepiej jest zwrócić większą uwagę na opisy produktów i uzyskać przedmioty, które chcesz.

3. Jeśli cena brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Jak już wspomniałem, jeśli widzisz produkt o wyjątkowo niskiej cenie, którego nie możesz nigdzie znaleźć, oznacza to, że prawdopodobnie patrzysz na oszustwo.

Nie zrozum mnie źle, na pewno znajdziesz najlepsze oferty, ale jeśli widzisz drona za 35 dolarów, to jest to zdecydowanie oszustwo lub może zakup podrobionego produktu.

Masz pomysł i z tym, że powiedział, że następna wskazówka jest ...

4. Dokładnie sprawdź swoje zamówienie po jego otrzymaniu.

Jak wiemy, Mercari nie zwalnia płatności do sprzedawcy, dopóki nie otrzymasz i nie potwierdzisz zamówienia. Kupujący mają 3 dni na potwierdzenie zamówienia, czy jest to ten sam przedmiot, co opisany i wystawienie oceny temu sprzedawcy. Upewnij się, że wszystko jest w zestawie i wygląda jak to, co zamówiłeś, i nie wygląda jak podróbka.

Jeśli tak nie jest, masz 3 dni od daty dostawy na złożenie wniosku o zwrot, a jeśli nie złożyłeś wniosku o zwrot, cała sprzedaż jest ostateczna. Jeśli jesteś zadowolony z zamówienia, wystaw ocenę sprzedającemu, aby mógł otrzymać swoje płatności.

Wskazówki dotyczące bezpiecznej sprzedaży na Mercari

Sprzedaż rzeczy na Mercari brzmi prosto, ale sprzedając je bezpiecznie musisz być ostrożny, więc te wskazówki pomogą Ci bezpiecznie sprzedawać swoje rzeczy.

1. Nie sprzedawaj zakazanych przedmiotów

Jeśli wybierasz Mercari do sprzedaży swoich rzeczy, staraj się nie sprzedawać przedmiotów, które znajdują się na liście przedmiotów zakazanych Mercari.

Jeśli sprzedawca umieścił na liście zakazane przedmioty, będzie to sprzeczne z jego Warunkami Korzystania z Usług, niezależnie od tego, czy działał celowo, czy nie.

2. Ochrona przesyłki (pakuj ostrożnie)

Po uzyskaniu sprzedaży Twoim głównym priorytetem będzie wysłanie produktu do kupującego, ale jest kilka informacji, o których musisz pamiętać przed wysłaniem produktu.

Oto kilka punktów, które musisz wiedzieć:

 • Sprzedawca ma obowiązek wysłać przedmiot w ciągu 3 dni roboczych od daty zakupu.
 • Podaj ważny numer przesyłki dla przedmiotu, który zamierzasz wysłać, aby zakończyć transakcję.
 • Mercari nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia wysłane bez ważnego numeru przesyłki, nawet jeśli przedmiot został już wysłany, a Twoja transakcja może zostać anulowana.
 • Zapakuj przedmioty ostrożnie, aby nie mogły zostać uszkodzone.
 • Nigdy nie pisz mylącego lub niejasnego opisu produktu, który sprzedajesz.
 • Możesz wysłać swoje zamówienie za pośrednictwem Mercari prepaid label, ale jeśli waga przekracza 150 lbs, będziesz musiał wysłać na własną rękę.
 • Wszystkie przedmioty, które masz do wysłania nie mogą znajdować się na liście przedmiotów zakazanych Mercari.
 • Tak więc w końcu wysłałeś przedmiot, następnym krokiem jest przejście na stronę Statusu Zamówienia i kliknięcie "Wysłałem go" i poinformowanie o tym kupującego.

Są to jedne z najważniejszych punktów o wysyłce trzeba pamiętać, aby uzyskać więcej informacji na temat wysyłki Mercari i pakowania kliknij tutaj.

3. Upewnij się, że Twoja lista produktów jest dokładna

Istnieją pewne kupujący, którzy chcą uzyskać produkt, ale po otrzymaniu przedmiotu, czują się nieszczęśliwi i chcą zwrócić przedmiot. Jednak kupujący nie może po prostu zwrócić przedmiot bez uzasadnionego powodu, jak uszkodzone elementy, wprowadzający w błąd opis, złe zdjęcia, itp.

W tym przypadku, to jest twój obowiązek, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły na aukcji są dokładne. Może kupujący otworzy spór przeciwko Tobie, więc możesz udowodnić, że masz rację.

4. Miej pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące wysyłki i dostawy.

Jak już wspomniałem, sprzedawca musi podać ważny numer przesyłki, ponieważ może się zdarzyć, że kupujący twierdzi, że nie otrzymał przedmiotu. Jeśli tak się stanie, sprzedawca może udowodnić, że przedmiot został faktycznie wysłany i pomyślnie dostarczony na adres kupującego.

Do teraz wierzę, że otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie i wszelkie inne informacje, które musisz wiedzieć o platformie Mercari. Ponownie, możesz sprzedawać lub kupować na Mercari bez obaw. Staraj się jednak przestrzegać zasad i warunków platformy. Dowiedz się o zakazanych towarach i przedstawiaj jasne opisy produktów.

Możesz zostawić komentarz w sekcji komentarzy tego artykułu i nie zapomnij podzielić się nim z przyjaciółmi, którzy uznają ten wpis za pouczający, jak również.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Like this:

Polub Loading... Tags:czy mercari jest lepsze niż ebay, czy mercari jest legalne dla butów, czy mercari jest legalne reddit, czy mercari jest bezpieczne dla karty kredytowej, czy poshmark jest legalne, mercari opinie, mercari zawieszone na czas nieokreślony