Powiadomienie PUSH: rozwiązywanie problemów z kurtkami puchowymi

Powiadomienie PUSH: rozwiązywanie problemów z kurtkami puchowymi


Porady / 03.11.2017

Ciepła odzież wierzchnia to nie tylko must-have, ale absolutna konieczność w trudnych warunkach pogodowych panujących w naszym kraju. Twoje zdrowie, dobre samopoczucie i nastrój zależą od właściwego wyboru. Kupując kurtkę puchową, nawet w bardzo konkurencyjnej cenie, raczej nie będziesz zadowolony, jeśli produkt w użyciu będzie miał istotne wady. Jednak spieszymy z wyjaśnieniem: wiele z nich można naprawić! Dzięki naszym poradom pomożemy rozwiązać problemy związane z Państwa kurtkami puchowymi.

Natychmiast po zakupie:

 • Kurtka puchowa jest cienka, niezbyt ciepła. Jeśli zamówiłeś swoją kurtkę puchową w sklepie internetowym, zostanie ona dostarczona w stanie zwartym i złożonym. Izolacja potrzebuje trochę czasu, aby spulchnić się wewnątrz produktu i uzyskać pożądaną objętość. W tym celu należy rozłożyć kurtkę puchową, najlepiej na balkonie. Temperatura poniżej zera będzie miała pozytywny wpływ na puch.
 • Futro na kapturze wygląda na grube. To samo dotyczy sierści - potrzebuje czasu, aby się wyprostować. Temperatury poniżej zera lub parowar również mogą pomóc w przyspieszeniu tego procesu (futro można i należy gotować na parze). Jeśli nie posiadasz parownicy, pomocne może być żelazko z generatorem pary, gorąca kąpiel lub gotujący się czajnik.
 • Na ubraniach znajdują się kłaczki. Niewielka migracja puchu jest dopuszczalną wadą w produktach z izolacją z puchu naturalnego. Jeśli jednak puch jest zbyt ciężki w ciągu kilku dni użytkowania, to prawdopodobnie jest to usterka. Możesz zwrócić przedmiot w ciągu 30 dni od daty zakupu, jeśli jest on wadliwy.

Podczas noszenia:

 • kurtka puchowa nabrała nieprzyjemnego zapachu. Należy pamiętać, że naturalny puch doskonale pochłania zapachy. Niestety, nie da się zapewnić, że pozostaną na nim tylko przyjemne zapachy perfum. Jeśli puch stał się "pachnący", należy zwrócić uwagę na warunki przechowywania.
 • Kurtka puchowa jest poplamiona w jednym miejscu. Makijaż, szminka, brud na drzwiach samochodu... Jest wiele sposobów, aby ubrudzić sobie kurtkę. Miejscowe zabrudzenia nie wymagają dużego mycia. Wyczyść ją wilgotną szmatką lub gąbką z dodatkiem łagodnego detergentu.

Podczas pielęgnacji i prania:

 • Po umyciu pozostają żółte smugi. Wiele już mówiliśmy o tym, jak prać kurtki puchowe, więc nie będziemy się teraz rozwodzić nad szczegółami. Jeśli po wypraniu śnieżnobiałej kurtki puchowej w pralce pozostały żółte smugi, wypłucz ją w zimnej wodzie i odwiruj z dużą prędkością bębna. To powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.
 • wypełnienie jest pogniecione. Aby zminimalizować odkształcanie się warstwy puchu, umieść w bębnie pralki kilka piłek tenisowych lub specjalnych piłeczek. Potrząsaj puchem regularnie podczas procesu suszenia i rozbijaj wszelkie grudki, które mogły się w nim utworzyć. Kiedy puch jest całkowicie suchy, pozwól mu się spulchnić i rozłożyć.
 • Puch został poddany czyszczeniu chemicznemu i produkt jest uszkodzony. Sprawdź przepisy: w takich przypadkach zazwyczaj należy się odszkodowanie.

W tym momencie mamy nadzieję na dwie sprzeczne rzeczy: że powyższe rady były dla Ciebie przydatne, oraz że nigdy nie będą :)

Tagi: # kurtki puchowe #jesień #zima #fur NAPISZ KOMENTARZ

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Polityka w zakresie komentarzy

Recenzje i pytania będą zamieszczane po sprawdzeniu przez moderatora. Publikacja może być opóźniona. Publikacja może się opóźnić ze względu na pewne uwagi, które muszą zostać sprawdzone i wyjaśnione. Moderator zastrzega sobie prawo do niepublikowania poniższych recenzji:

 • te, które nie odpowiadają ocenie gwiazdkowej;
 • które nie mają sensu, one-linery;
 • uwłaczają godności sklepu internetowego, jego pracowników i klientów;
 • Powtarzające się pytania i powielanie wcześniej zamieszczonych recenzji.
Dziękujemy za wyrozumiałość!