Podwójny cios. ASUS przedstawia laptopa do gier z dwoma ekranami

Podwójny cios. ASUS prezentuje laptopa gamingowego z dwoma ekranami

2 kwietnia 2020, 17:13 Ten materiał jest również dostępny w języku ukraińskim Autor: Anton Khodorenko

ASUS wydał potężnego laptopa gamingowego ROG Zephyrus Duo 15, opartego na nowej platformie procesorowej Intela, który posiada dwa wysokiej jakości wyświetlacze

.

Firma zaznacza, że jest to pierwszy notebook z dwoma ekranami wydany specjalnie z myślą o grach. Tymczasem ASUS już wcześniej wypuścił na rynek gadżety z dwoma ekranami - Zenbook Pro Duo i Zenbook Duo - ale nie były to urządzenia gamingowe.

W

Zephyrusie Duo 15 zastosowano system chłodzenia Active Aerodynamic System (

AAS) Plus, który po otwarciu pokrywy laptopa otwiera duży wlot powietrza w górnej części urządzenia. System ten umożliwia również pochylenie ekranu dotykowego ROG ScreenPad™ Plus w kierunku użytkownika, ustawiając go pod możliwie najwygodniejszym kątem. Dzięki

takiej konstrukcji, Zephyrus Duo 15 mieści w smukłej obudowie niesamowicie potężną konfigurację, łączącą procesor nowej generacji Intel® Core i9-10980HK i kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX 2080 SUPER™ 8GB GDDR6.

Gdy pokrywa notebooka jest otwarta, drugi touchpad pochyla się pod kątem 13 stopni w stronę użytkownika, zapewniając wygodny podgląd i interakcję. Płynny ruch panelu jest kontrolowany przez zawias, który synchronizuje ruch obu ekranów z wysoką precyzją. Aby zapobiec stykaniu się ekranów podczas otwierania pokrywy, zawias został wyposażony w specjalne prowadnice opóźniające otwarcie drugiego wyświetlacza.

Panel o przekątnej 14,1 cala w Zephyrusie Duo 15 to największy drugi wyświetlacz, jaki kiedykolwiek zastosowano w produkcyjnym notebooku do gier. Ten panel IPS oferuje szerokie kąty widzenia i rozdzielczość 3840×1100.

Dodatkowa przestrzeń ekranu może być wykorzystana w różnych scenariuszach. ROG ScreenPad Plus przydaje się do przekształcenia głównego wyświetlacza w jeszcze bardziej komfortowe środowisko do gier, transmisji z gier i tworzenia treści. Na przykład, podczas grania w grę lub oglądania filmu, może wygodnie wyświetlać okno komunikatora lub klienta poczty.

Firma ROG współpracuje z twórcami gier, takimi jak Techland, aby zoptymalizować gry pod kątem możliwości tabletu ROG ScreenPad Plus. W szczególności, Dying Light 2 będzie posiadał drugi ekran do czatu drużynowego, a także dotykowe elementy sterujące, ułatwiające przełączanie się pomiędzy przedmiotami w ekwipunku i zadaniami. We współpracy z firmą Overwolf opracowano dodatkowe aplikacje dla gier takich jak League of Legends, Fortnite i CS: GO, które umożliwiają wyświetlanie na drugim ekranie statystyk w czasie rzeczywistym, rekomendacji i innych informacji.

Za wydajność nowego produktu odpowiada procesor Intel Core i9-10980HK Comet Lake lub Core i7-10875H. Do 32 GB pamięci RAM, a karty graficzne to NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max Q lub RTX 2070 Super Max Q. Do 2 TB pamięci masowej. Zestaw z najwyższej półki kosztuje 3700 dolarów.

Dostępne są także dwie konfiguracje z ekranem 300Hz. Konstrukcja za 3499 dolarów zawiera procesor Core i9-10980HK i RTX 2080 Super, ale ma 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej (PCIe). Natomiast wersja za 2999 dolarów zawiera procesor Core i7-10875H, 32 GB RAM, 2 TB pamięci masowej (

RAID) oraz RTX 2070 Super.

Jak wspomniano, nie są to pierwsze dwuekranowe urządzenia firmy ASUS. Firma zaprezentowała swoje nowe laptopy ZenBook Duo i ZenBook Duo Pro latem 2019 roku. Są to pierwsze na świecie modele wyposażone w opcjonalny ekran dotykowy ScreenPad.

ScreenPad rozszerza funkcje wielozadaniowości i doświadczenia użytkownika. W szczególności ekran pozwala kontrolować i przełączać się między różnymi aplikacjami, rozszerzyć narzędzia edytorów wideo i audio, usprawnić działanie dodatków programistycznych itp.

Drugi ekran może być używany jak konwencjonalny drugi wyświetlacz dla Windows. Odtwarza dowolną treść wizualną, a także wykorzystuje nowe oprogramowanie ScreenXpert, które ułatwia sterowanie aplikacjami z dwóch ekranów.


Subskrybuj codzienny biuletyn e-mailowy
Techno
Daily o
tym, jak technologia zmienia świat Subskrybuj codziennie o 17:00