8 wskazówek, jak przyspieszyć działanie telefonu z Androidem

Po wyjęciu z pudełka, każdy smartfon sprawia wrażenie szybkiego. Jako recenzent mogę stanąć w loży świadków i się z tym zgodzić. Ale z biegiem miesięcy użytkowania prawie każdy smartfon zwalnia. "Nie jest już tak szybki, jak wcześniej", pomyślałeś sobie. Oczywiście, producenci smartfonów chcą, abyś myślał inaczej, ale taka jest prawda. Ale nie obawiajcie się koledzy czytelnicy, ponieważ zawsze jest sposób. Jest kilka rzeczy, które można zrobić samemu, aby wydobyć trochę więcej życia z twojego smartfona. A jeśli jest to nowy smartfon, można zapewnić, że spowalnia wolniej. Oto kilka kroków ...

1. Wyczyść swój ekran główny
W ciągu miesięcy użytkowania, jesteś zobowiązany do zainstalowania kilku aplikacji. Za każdym razem, gdy instalujesz aplikację, skrót do niej zostaje utworzony na ekranie głównym. To również zajmuje miejsce w pamięci. Podkreślając RAM mniej, można zachować swój telefon o wiele szybciej. Więc to najlepiej, aby usunąć wszystkie niechciane aplikacje na ekranie głównym.

2. Usuń niechciane widżety z ekranu głównego
Widżety na ekranie głównym stale odświeżają się w tle, co również zużywa dużo pamięci. Nie mając ich może utrudniać doświadczenie trochę, ale dodatkowa pamięć z pewnością przyjdzie do użytku, gdy dzieje się trudne.

3. Zmień na statyczną tapetę
Żywe tapety zrobić swój smartfon ożywa i jeśli masz wyświetlacz immersive, to wygląda jeszcze lepiej. Ale jeśli posiadasz telefon budżetowy z przeciętnym procesorem, posiadanie żywej tapety może nie być najlepszą rzeczą. Zamiast tego, zmienić na statyczną tapetę, tak, że zużywa mniej baterii i nie stresuje pamięci i procesora, aby być żywym.

4. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji
Im więcej używasz swojego smartfona, tym więcej aplikacji instalujesz, smartfon ma tendencję do zapisywania bitów tych aplikacji w pamięci. Dane w pamięci podręcznej to nic innego jak pliki, obrazy i inne pliki multimedialne przechowywane na Twoim urządzeniu. Czyszczenie pamięci podręcznej nie tylko czyści pamięć i zwalnia cenne MB, ale także przyspiesza telefon. Aby wyczyścić pamięć podręczną, przejdź do Ustawienia -> Pamięć masowa -> dotknij Wyczyść dane z pamięci podręcznej.

5. Zwolnij pamięć masową
Twoje stare wiadomości Whatsapp od znajomych powoli pożerają pamięć masową. Filmy, aplikacje, których nie używasz, pliki w pamięci podręcznej, pliki do pobrania, obrazy itp. prowadzą do rozdęcia pamięci masowej, która jest wypełniona rzeczami, których nie potrzebujesz. Wyczyść je! Użyj menedżera plików, takiego jak Files Go firmy Google, aby ułatwić sobie zadanie. Files Go skanuje pamięć masową przy użyciu algorytmów uczenia maszynowego, aby zrozumieć, czego potrzebujesz, a czego nie, i odpowiednio usuwa śmieci po uzyskaniu Twojej zgody. Prowadzi to do szybszego przetwarzania, co z kolei sprawia, że smartfon szybciej.

6. Wypróbuj inny launcher
Czasami UI, że telefon przychodzi z jest sam wąskie gardło do szybkiej wydajności. Smartfony z Oppo, Vivo, Huawei i Honor używają mocno niestandardowych interfejsów, które zajmują dużo zasobów do uruchomienia. Zadaniem interfejsu jest ułatwienie Ci pracy w bezproblemowy sposób. Zaimponowanie Ci zgrabnymi animacjami to sprawa drugorzędna. W przypadku, gdy czujesz, że interfejs jest co telefon wolniej, spróbuj innego UI. Możesz dostosować prawie wszystko, w tym launcher. Wybierz lekki launcher, jeśli czujesz, że Twój smartfon spowalnia. Idź do sklepu z aplikacjami, wpisz Launcher i możesz wybierać spośród Nova Launcher, Microsoft Launcher, Poco Launcher itp. W przypadku, gdy masz telefon, który działa na stock Android, można dać ten jeden pominąć.

7. Pobierz najnowszą aktualizację oprogramowania
Aktualizacje oprogramowania nie tylko utrzymać swój telefon działa najnowszą wersję Androida, to również pomaga utrzymać się chronione przed złośliwym oprogramowaniem. Zaktualizuj do najnowszej wersji oprogramowania, gdy jest ona dostępna, jeśli czujesz, że Twój telefon zwalnia. Smartfony od OnePlus, Google Pixel, itp. otrzymują regularne, częste aktualizacje, które wciąż naprawiają błędy i wprowadzają nowe.

8. Ostatnia deska ratunku: reset fabryczny
Jeśli okaże się, że żadna z powyższych opcji nie załatwia sprawy, czas przywrócić telefon do stanu używalności. Usuń wszystkie swoje dane i zresetuj urządzenie. Możesz przejść do Ustawienia -> Ogólne → Kopia zapasowa i resetowanie → Fabryczne resetowanie danych. Pamiętaj, że fabryczne resetowanie telefonu spowoduje usunięcie wszystkich danych i aplikacji. Więc zachować kopię zapasową plików, które są potrzebne.

- Przyczynił się Sudhanshu Singh