10 interesujących faktów, których nie wiedziałeś o Apple

Apple to marka, której nie trzeba przedstawiać. Nie ma wątpliwości, że Apple jest liderem w dziedzinie innowacji i oryginalności, nic więc dziwnego, że posiadanie iPhone'a jest marzeniem większości ludzi. Jeśli też jesteś fanem Apple, oto kilka interesujących faktów o Apple, które chciałbyś poznać...

1. Nazwa "Apple" wzięła się od upodobania założyciela Steve'a Jobsa do owoców. To był tylko owoc, który Jobs lubił i nazwał firmę po nim. Nie ma też nic biblijnego w ugryzieniu Apple. Projektant logo Apple Jean Louis Gassée przedstawił Jobsowi dwie wersje: jedną z nadgryzionym jabłkiem, a drugą bez.

2. Apple miało pierwotnie trzech współzałożycieli. Trzeci współzałożyciel, człowiek o imieniu Ronald Wayne, dołączył do współzałożycieli, Steve'a Jobsa i Steve'a Wozniaka, ale opuścił firmę zaledwie 12 dni po jej założeniu. Sprzedał swoje 10% udziałów za jedyne 800 dolarów i otrzymał dodatkową wypłatę w wysokości 1 500 dolarów.

3. Apple ma "zakaz palenia" dotyczący ich komputerów. Tak śmieszne, jak to brzmi, ale jeśli palisz podczas korzystania z komputera Apple, unieważniasz gwarancję - zostałeś ostrzeżony.

4. Aby zebrać kapitał dla Apple, współzałożyciel firmy Steve Wozniak musiał sprzedać swój kalkulator naukowy.

5. Firma Apple jako pierwsza wyprodukowała kolorowy aparat cyfrowy.

6. Nazwa iPod została zainspirowana filmem 2001: Odyseja kosmiczna.

7. Firma Apple odniosła wielki sukces dzięki iPodowi. Twórca urządzenia, Tony Fadell, zaoferował je pierwotnie zarówno firmie Real Networks, jak i Philips. Obie firmy odrzuciły ofertę.

8. Nawet przy wartości netto szacowanej na 7 miliardów dolarów, przez ostatnie 15 lat pracy w firmie, prezes Steve Jobs otrzymywał tylko 1 dolara, aby mógł zakwalifikować się do świadczeń zdrowotnych firmy.

9. Jeśli spojrzeć na zdjęcia iPhone'a w reklamach Apple, czas jest zawsze ustawiony na 9:41. To właśnie wtedy Steve Jobs zaprezentował iPhone'a.

10. Nazwa kodowa iPhone'a to M68, i od czasu rozpoczęcia prac w 2004 roku do czasu premiery, to było wszystko, co było znane jako wewnątrz Apple.