Król gier. Asus zaprezentował smartfon ROG Phone II w Europie

Król gier. Asus odsłonił smartfon ROG Phone II w Europie

5 września 2019, 10:24 Ten materiał jest dostępny również w języku ukraińskim

Asus odsłonił smartfon ROG Phone II, który jest pierwszym na świecie urządzeniem opartym na niedawno wydanym procesorze Snapdragon 855 Plus

.

ROG Phone II jest bardziej wydajny, szybszy i bardziej autonomiczny niż poprzednia generacja, twierdzi The Verge.

Na targach IFA 2019 odbyła się europejska premiera smartfona z finalnym firmware, po raz pierwszy pokazano wersję Ultimate Edition, a także ogłoszono ceny i daty premiery gadżetu.

Wyświetlacz został znacznie zm

odernizowany.

Jest to 6,59-calowy panel OLED o rozdzielczości 1080p z wbudowanym czujnikiem linii papilarnych, 10-bitowym wsparciem dla HDR i odświeżaniem 120 Hz. Asus twierdzi, że opóźnienie dotyku 49ms jest najniższe wśród wszystkich telefonów. W ramach procesu konfiguracji telefonu możesz wybrać, czy chcesz uruchomić standardowy system Android, czy Asus ROG UI.

Za ekranem kryje się procesor Snapdragon 855 Plus, który jest nowym procesorem do gier firmy Qualcomm i oferuje o 15% lepszą wydajność GPU oraz wyższe maksymalne taktowanie CPU.

Asus twierdzi, że jego system chłodzenia, w tym komora parowa i otwory wentylacyjne, zapobiegną dławieniu maksymalnych prędkości przez 855 Plus. ROG Phone II posiada również 12GB pamięci RAM, do 512GB pamięci masowej, 48-megapikselowy aparat i baterię o pojemności 6000mAh, która według firmy pozwoli smartfonowi na ponad 7 godzin pracy w trybie PUBG z ekranem ustawionym na 60Hz. W telefonie znajduje się nawet drugi port USB-C - ten z boku - dzięki któremu możesz podłączyć akcesoria i jednocześnie ładować swój gadżet.

Najbardziej atrakcyjną cechą oryginalnego ROG Phone był zestaw akcesoriów do gier, a Asus aktualizuje asortyment dla nowego urządzenia. Istnieją ulepszone wersje TwinView dock i AeroActive Cooler dołączony wentylator, wraz z nową aplikacją gamepad o nazwie Kunai, który wygląda trochę jak Nintendo Switch, z dwoma oddzielnymi kontrolerami, które mogą być dołączone do boku telefonu.

Wersja Elite Edition z błyszczącą obudową, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci UFS 3.0 i LTE Cat.18 jest już dostępna w Europie w przedsprzedaży, kosztuje 899 dolarów i będzie wysyłana do użytkowników od 20 września. Wersja Ultimate Edition z matową obudową, taką samą pamięcią RAM, ale 1TB pamięci UFS 2.0 i LTE Cat.20 jest wyceniona na 1 199 dolarów i będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Subskrybuj codzienny biuletyn
Techno o tym, jak technologia zmienia świat Subskrybuj codziennie o 17:00 Redaktor: Anton Khodorenko