4 typowe problemy z mikserem i ich rozwiązania

Jednym z urządzeń, które jest obecne w prawie każdej kuchni jest młynek do soków. Można sobie poradzić bez mikrofalówki lub innych urządzeń kuchennych przez kilka dni, ale na pewno nie bez młynka do miksera. To nie tylko oszczędność czasu, ale także niezbędnik dla kawalerów, który ułatwi pracę w kuchni. Jedynym minusem jest to, że tak jak każda inna elektronika sokowirówki miksery z czasem również się zużywają.

Następnym razem, gdy napotkasz problem ze swoim młynkiem, oto co możesz zrobić, zanim wezwiesz eksperta, aby naprawił problem


Wyciek z słoika


Jest to częsty problem z młynkami miksującymi, zwłaszcza jeśli urządzenie jest zbyt stare, jeśli młynek miksujący ma luźne ostrze w słoiku, jeśli w słoiku jest pęknięcie lub jeśli gumowa uszczelka jest zużyta. Młynki miksujące zazwyczaj pracują przez dobre 8 - 10 lat, a nawet dłużej, nie sprawiając żadnych problemów. Jeśli zauważysz, że urządzenie ma luźne ostrze w słoiku, możesz dokręcić zespół ostrza za pomocą śrubokręta.

Jeśli dokręcenie zespołu ostrza nie pomaga, możliwe jest, że gun metal (część przymocowana do jednostki miksującej młynka) jest uszkodzony. Jeśli nie jesteś pewien, możesz zadzwonić do eksperta, aby potwierdzić i zlecić wymianę gunmetalu. Okres trwałości metalu armatniego wynosi zazwyczaj ponad 3 lata i może on ulec zużyciu na skutek nadmiernego użytkowania. Jeśli słoik jest pęknięty, nie pozostaje Ci nic innego, jak wymienić go na nowy, wyprodukowany przez daną markę.

Ostrze młynka nie jest już ostre


Jak rozpoznać, że ostrze młynka miksującego jest zużyte? Jeśli nie miele już grubo składników, nadszedł czas na wymianę ostrza. Zanim jednak przystąpisz do wymiany, radzimy Ci spróbować naostrzyć ostrze przy użyciu soli kamiennej. Dodaj łyżkę soli kamiennej do słoika i włącz młynek. Powtórz ten proces kilka razy, a zauważysz, że ostrze nieco się zaostrzyło.

Jeśli to nie pomoże, będziesz musiał wymienić ostrze. Można to zrobić samodzielnie za pomocą klucza, który jest dołączony do nowej młynka miksującego. Wystarczy, że jedną ręką przytrzymasz złączkę na spodzie słoika. Użyj klucza, aby wyjąć ostrze, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Włóż drugą łopatkę na miejsce i dokręć ją, obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż zostanie bezpiecznie zablokowana.

Mixer Grinder Keeps Tripping

Pod mikserem-młynkiem znajduje się przycisk resetowania, który uruchamia się, gdy używasz urządzenia przez dłuższy czas lub mielisz gorące produkty spożywcze

.

Przy następnym wystąpieniu tego problemu należy unikać zbyt długiego korzystania z urządzenia i odczekać, aż żywność ostygnie przed rozdrobnieniem. Jeśli młynek miksujący zepsuje się z powodu zbyt wysokiej temperatury, odłącz urządzenie od prądu, wyjmij słoik i zajrzyj pod urządzenie. W dolnej części urządzenia znajduje się czerwony przełącznik.

Naciśnij przełącznik, aby zresetować urządzenie, podłącz je z powrotem, włącz i to powinno rozwiązać problem.

Coupler Is Broken
Z

łącza
blendera łączą podstawę blendera ze słoikiem

.


Zwykle zużywają się lub pękają po latach używania. Ponadto, jeśli regularnie miksujesz mrożone owoce lub warzywa na wysokich obrotach, może to spowodować uszkodzenie lub pęknięcie złączki, więc unikaj tego! Ponieważ złączki nie da się naprawić, jedyną opcją jest jej wymiana przez wezwanie profesjonalisty. Nie zalecamy wymiany złącza bez pomocy profesjonalisty, ponieważ ostrza młynka miksującego są ostre i mogą Cię zranić.