Rozwiązania najczęstszych problemów z telefonami komórkowymi

Pomyśl o problemach ze smartfonami, a niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy smartfonów, to m.in. mała pojemność pamięci, słaba żywotność baterii, problemy z łącznością itp. Ale ilu z nas naprawdę wie, jak rozwiązać te problemy ze smartfonami?


Ale ilu z nas wie, jak naprawić te problemy ze smartfonami? Wymieniliśmy więc kilka rozwiązań tych powszechnych problemów ze smartfonami, które możesz wypróbować sam...


Niewystarczająca ilość pamięci masowej


Ten problem smartfonów jest na szczycie listy w smartfonach z systemem Android, ponieważ pamięć wewnętrzna urządzeń z systemem Android nie jest taka, jak się wydaje. Na przykład, 32 GB nie oznacza, że faktycznie dostajesz telefon z 32 GB pamięci masowej. Dla urządzenia z 32GB pamięci masowej, dużo pamięci jest już zajęte przez system operacyjny i preinstalowanych aplikacji. W rezultacie, kończymy się instalowania i odinstalowywania aplikacji częściej z powodu ograniczeń przestrzeni.

Następnym razem, gdy otrzymasz błąd niewystarczającej pamięci masowej, odinstaluj wszystkie niechciane aplikacje na smartfonie. Pozwoli to zwolnić trochę miejsca i utrzymać urządzenie działa płynnie. Następnie przenieść niektóre z aplikacji, zdjęć i dużych plików z urządzenia na karcie SD i będziesz zaskoczony, aby zobaczyć ilość miejsca jesteś w lewo z.

Ponadto, zrób to nawyk, aby wyczyścić pamięć podręczną (tymczasowy obszar przechowywania telefonu). Każda aplikacja w telefonie zajmuje miejsce z plików pamięci podręcznej i czyszczenia tych może stworzyć wystarczająco dużo miejsca. Aby wyczyścić pamięć podręczną:

  1. Przejdź do swoich ustawień
  2. Wybierz Aplikacje
  3. Wybierz aplikację, która ma pamięć podręczną (Facebook, Twitter, Gry, Chrome)
  4. Wyczyść pamięć podręczną


Telefon Zamraża się


Smartfony zwykle zwalniają, gdy wewnętrzna pamięć masowa jest prawie pełna. Więc znowu, trzeba najpierw usunąć niechciane aplikacje, przenieść swoje zdjęcia i filmy do skrzynki upuszczania lub karty SD i uniknąć korzystania z żywych tapet.

Nie zapomnij zamknąć wszystkie otwarte aplikacje, które powodują, że telefon zamarza lub tak jak każde inne urządzenie elektroniczne, można spróbować wyłączyć smartfon, poczekać kilka minut, a następnie włączyć telefon ponownie. Samo ponowne uruchomienie urządzenia zazwyczaj rozwiązuje zaskakującą liczbę problemów w urządzeniu. Istnieje również możliwość, że Twój telefon nie ma najnowszej aktualizacji. Spróbuj więc ją zaktualizować.

Jeśli zauważysz, że Twój telefon zamarza często po otwarciu aplikacji, najlepiej jest odinstalować tę aplikację, ponieważ niektóre aplikacje są po prostu wadliwe lub podatne na awarie. Oprócz tego, możesz również użyć aplikacji Clean Master, która jest dostępna za darmo w Google Play Store.

Oczyszcza ona urządzenie, usuwając wszystkie śmieci i poprawia wydajność telefonu w znacznym stopniu.


Telefon zwalnia


Gdy telefon zaczyna zwalniać, a aplikacje dłużej się otwierają i uruchamiają, usuń kilka aplikacji, wyczyść dane z pamięci podręcznej i sprawdź kartę SD, jeśli jej używasz
.
Karta SD może faktycznie bałagan prędkości smartfonów, więc zmienić go, jeśli musisz.

Sprawdź aktualizacje na telefonie, a jeśli to nie zadziała, zrób reset fabryczny. Ale pamiętaj, przywracanie ustawień fabrycznych czyści wszystko w telefonie i sprawia, że wygląda tak, jak to było, gdy po raz pierwszy unboxed go. Więc upewnij się, że masz wszystkie swoje dane zapisane na dysku twardym, zanim uruchomisz reset fabryczny.

Wreszcie, te pomocne mini-aplikacje zwane również widgetami na naszych smartfonach czasami zjadają zbyt wiele zasobów. Kilka widżetów, takich jak zegar lub zakładki Chrome, może być świetnym dodatkiem do ekranu głównego, ale pamiętaj, że każdy widżet działa w czasie rzeczywistym, gdy używasz urządzenia.

Odinstalowanie nie tak ważnych nie tylko zrobi więcej miejsca, ale także poprawi wydajność Twojego telefonu.


Mobile Battery Drains Quickly


Najprostszym sposobem na przedłużenie żywotności baterii smartfona jest zmiana ustawień jasności

.


Unikaj ustawienia automatycznej jasności i utrzymuj ją na możliwie niskim poziomie, ponieważ zużywa ona baterię. Usuń niepotrzebne widżety z ekranu głównego, takie jak aplikacje społecznościowe i aplikacje informacyjne, które pozostają na ekranie głównym dla aktualizacji w czasie rzeczywistym.

Wyłącz powiadomienia, a zwłaszcza GPS, gdy nie są używane.

Możesz również pozwolić baterii całkowicie się rozładować raz na trzy miesiące.

Pomoże to utrzymać jej pojemność ładowania.


Problemy z łącznością komórkową


Jest to częsty problem w przypadku większości telefonów
.
Następnym razem, gdy napotkasz problemy z połączeniem z Bluetooth, Wi-Fi lub siecią komórkową, włącz na kilka sekund tryb samolotowy, a następnie wyłącz go. Jeśli to nie zadziała, spróbuj wyłączyć internet w telefonie i włączyć go ponownie.

Jeśli żadna z tych wskazówek nie działa, Twój telefon jest albo zbyt stary i jego czas, aby uaktualnić lub telefon ma jakieś poważne problemy, które muszą być naprawione. Bez względu na problem, jeśli masz urządzenie objęte planem przedłużonej gwarancji Onsitego, nigdy nie musisz się martwić o to, jak naprawić swój telefon. Onsitego odbierze, naprawi i dostarczy urządzenie pod Twoje drzwi, bez żadnych dodatkowych kosztów. Plan rozpoczyna się w momencie, gdy kończy się gwarancja producenta. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji na temat planu przedłużonej gwarancji.