Jak czyścić telewizor z płaskim ekranem

Telewizory z płaskim ekranem zajmują mniej miejsca, ale wymagają też dodatkowej opieki niż zwykłe szklane ekrany telewizyjne, które trudno znaleźć w dzisiejszych czasach. Samo czyszczenie ich czystą szmatką nie wystarczy. Oto kilka wskazówek, które należy przestrzegać, aby utrzymać ekran telewizora patrząc nowe i czyste.

1. Wyłączanie
Zawsze wyłączaj telewizor podczas czyszczenia go, tak abyś mógł łatwo zobaczyć brud lub kurz przyklejony do ekranu telewizora lub po bokach ekranu.

2. Użyj miękkiej, czystej ściereczki
Kiedy mówimy o miękkiej ściereczce, mamy na myśli ściereczki z mikrofibry, które są używane do czyszczenia odcieni lub okularów. Są one dobre dla ekranów LCD, ponieważ nie pozostawiają kłaczków. Z pomocą tej szmatki, wytrzyj wszelkie zabrudzenia i brud, które są widoczne dla Ciebie. Nie wywieraj nacisku na ekran, ponieważ jest on delikatny.

3. Nigdy nie używaj chusteczek higienicznych ani nieporządnych ściereczek
Większość z nas widziała, jak członkowie naszej rodziny używają chusteczek higienicznych lub szmatek używanych do wycierania kurzu do czyszczenia ekranu telewizora. Nie używaj ich, ponieważ są one bardziej ścierne niż ściereczki z mikrofibry i mogą pozostawić rysy lub więcej kurzu na ekranie telewizora. Nie zapomnij również wytrzeć ramy telewizora ściereczką z mikrofibry lub kurzu.

4. Domowej roboty rozwiązanie dla lepszych rezultatów
Czyszczenie ekranu z niektórych wody nie może rozwiązać swój problem. Zamiast tego, można zrobić rozwiązanie w domu przy użyciu równych części octu i wody. Ocet jest naturalnym detergentem i znacznie bezpieczniejsze w porównaniu do innych środków czyszczących. Dab ściereczkę z mikrofibry w roztworze octu i wytrzeć ekran. Unikaj rozpylania roztworu octu bezpośrednio na ekranie telewizora. To może skończyć się uszkodzeniem ekranu. Masz również możliwość zakupu gotowych rozwiązań do czyszczenia ekranu, dostępnych w sklepach komputerowych.