Przewodnik zakupu pralki: Wszystko, co musisz wiedzieć

Kupowanie pralki może być zniechęcającym zadaniem, jeśli zobaczysz liczbę modeli, z których musisz wybierać. Ale zadanie staje się o wiele bardziej wykonalne, gdy wiesz dokładnie, jakie są Twoje własne wymagania.

Poniższe informacje mogą służyć jako dobry przewodnik zakupu, dzięki czemu można dokonać przemyślanego zakupu.

Pojemność pralki - czy to ma znaczenie?

Pojemność, którą wybierzesz, będzie zależała od wielu czynników. Pierwszy rozważenie jest, jak wiele ludzie słuzyć pralka? Jeśli jesteś singlem lub mieszkasz jako para, pralka o pojemności 5 kg+ jest wystarczająco dobra.

Ale jeżeli ty żyjesz z rodzicami i twój swój dziećmi, ty możesz chcieć rozważać pralkę w zakresie 7 Kgs.

Dla jeszcze większej, tradycyjnej indyjskiej rodziny mieszanej, sensownym rozwiązaniem jest zakup większej pralki w przedziale 9,5 kg.

Drugą kwestią jest to, jak często robisz pranie. Większość ludzi nie używa swoich pralek codziennie, ale nowoczesne urządzenia mają funkcję szybkiego prania, która jest odpowiednia do codziennego użytku.

Jeśli planujesz używać pralki codziennie, dla jednej osoby/pary, dobra będzie pralka o wadze 5 kg+.

Dla większej rodziny, ponieważ dzienna ilość prania będzie mniejsza niż tygodniowa, odpowiednia będzie pralka o wadze 6,8 do 7 kg.

Automatyczna czy półautomatyczna - którą z nich powinieneś rozważyć?

W przypadku pralki automatycznej wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć pralkę do źródła wody, dodać detergent i bieliznę, a pralka sama uruchomi się w zaprogramowanym cyklu. Podczas tego, bierze wodę i odrzuca je jak na wymagania cyklu.

W przypadku półautomatycznej pralki, ty możesz dodawać wodę oddzielnie i ty musisz ręcznie usuwać ubrania od pralki stawiać w suszarce. Teraz główna różnica między dwa rodzajami jest wodnym wymaganiem.

Jeżeli twój teren ma częstego wodnego niedobór, lub jeżeli ty tylko dostajesz timed wodę once lub dwa razy tydzień, twój w pełni automatyczna pralka no będzie sprawnie brać równie dużo wodę gdy ono potrzebuje.

W tych przypadkach najlepiej jest iść z półautomatyczną pralką, gdzie można umieścić ilość wody, której potrzebuje do cyklu prania.

Jednakże, masz również możliwość wysokiej wydajności (HE) myjki.

Te przychodzą przy premii cena, i wymagają specjalnych HE domycia detergenty. Ale zużywają mniej wody niż zwykła pralka.

Ale jeżeli ono wykrywa ekstra suds, HE pralka dodaje więcej płuczących cykli, prowadzi w przybliżeniu ten sam kwota woda. Więc jeżeli ty no masz stały dopływ wody, ja jest być może lepszy iść z półautomatyczną pralką.

Jeśli masz stały dopływ wody, ale nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na pralkę HE, idealna będzie w pełni automatyczna pralka.

Po tym jak ty łączysz je kran, dodajesz detergent i pralnię, pralka dba o swój swój cykle według twój preset więc ty możesz zapominać o nim until ja jest czas brać out domycia pralnię.

Także, niektóre eksperci mówią że miarowe w pełni automatyczne pralki mogą być marginalnie lepszy przy czyścić ubrania w porównaniu do HE myjki.

Ładowanie od góry lub ładowanie od przodu

Zarówno pralki ładowane od góry jak i te ładowane od przodu mają swoje własne korzyści.

Górne ładowarki, stawiać w skorupce, są łatwy używać ponieważ ty no musisz kucnąć puszek stawiać pralnię w, i tam jest żadny szansa dla jakaś pleśni budować up ponieważ klapa no przychodzić w kontakcie z wodą podczas domycia.

Dodatkowo, oferują one opcję wstrzymania cyklu prania, aby włożyć każdy element prania, który przeoczyłeś.

Przednie ładowarki pralki są nowsze w Indiach, i dlatego wciąż droższe niż ładowacze górne.

Bębny są całkiem dużo podobne w oba rodzajach i najwięcej top load pralki te dni no mają wybrzuszającego środkowego mieszadła który mógł zużywać puszek twój ubrania wcześniej.

Mają centralnego pulsatora który jest łagodny na ubraniach i domycia funkcja zdarzają się w upadku ruchu raczej niż szorujący ruch.

Oprócz tego, materiał i wzory używać na bębnach są podobne w oba ładunku frontowym i top ładunku pralki w najwięcej przypadkach, więc tam jest żadny dodatkowy szkoda twój ubrania.

Jeżeli ty żyjesz z rodzicami, i zamierzają obsługiwać pralkę częściej, ja jest najlepszy iść z top loader pralka ponieważ są łatwy na starsi and/or tamto z plecy kłopotem.

Ale jeżeli to nie jest zmartwienie, przednia ładunkowa pralka robi dużo sens.

Jak już wspomnieliśmy, są one nowsze na rynku indyjskim, więc dostają większość najnowszych innowacji technologicznych. W tym sensie zakup pralki ładowanej z przodu może być bardziej sensowny, ponieważ może mieć lepszą technologię niż pralka ładowana od góry.

Programy i wymagania

Następny czynnik rozważać jest twój wymagania od pralki. Tam jest dziecko w domu? Jeżeli tak, then ty potrzebujesz pralkę z udokumentowaną zdolnością myć delikatnego gruntownie bez opuszczać jakaś resztkowego detergentu.

Czy jesteś uczulony na detergenty? Wtedy idź z pralką, która ma funkcję antyalergenową.

Czy Ty lub Twoje dzieci uprawiacie dużo sportu?

Jeśli ubrania są regularnie mocno zabrudzone, to potrzebujesz pralki, która doskonale radzi sobie z czyszczeniem bardzo brudnych tkanin.

W większości przypadków użytkownicy mają tendencję do korzystania z pierwszego ustawienia wstępnego do prania ubrań, nie zwracając większej uwagi na inne programy.

Ale jeśli masz specjalne wymagania, takie jak te powyżej, to Zwróć uwagę na to, jakie programy oferuje pralka.

Dobrą cechą, którą warto mieć, jest funkcja czyszczenia wanny. Pralki zasadniczo zajmują się brudem i ziemią, i z czasem, to naturalne, że będą miały nagromadzenie bakterii z całego brudu i wody.

Funkcja Tub clean jest automatycznym ustawieniem, które dokładnie czyści wannę, zanim włożysz do niej pranie, więc Twoje pranie trafia do już odkażonej wanny.

Jeżeli twój pralka no ma to, ty wciąż możesz dawać wanna przecieranie puszek z dezynfekujący środkiem raz w chwila.

Inną dobrą cechą jest wstępne namaczanie. Często ubrania stają się zbyt grymaśne i muszą być namoczone zanim zostaną umyte. Tradycyjny sposób robić to był moczyć ubrania w wiadrze pełnym mydlastej wody przed stawiać je w pralce.

Liczba pralki te dni przychodzą z presoak funkcja która pozwoli ciebie moczyć ubrania w bębnie zanim maszyna zaczyna swój obmycie cykl.

To może być doskonała funkcja dla ludzi, których ubrania często stają się bardzo brudne.

Delay wash jest dobrą cechą mieć dla dni gdy ty chcesz pralkę zaczynać prać cykl przy preset czasem. Z wielu powodów możesz chcieć opóźnić, kiedy pralka zaczyna swoje cykle.

Opóźnienie prania pozwala wybrać czas, często między sześć do trzydziestu sześciu godzin od umieszczenia w pralni, i rozpocznie się tylko w czasie, który wybierzesz.

W ten sposób jeżeli ty chcesz przychodzić do domu odzież myje i wiruje suszy, ustawia twój domycia cykl biegać przy preset czasem gdy ty opuszczasz dla pracy, i ono kończy cykle zanim ty dostajesz dom więc wszystko ty musisz robić jest stawiać one out suszyć.

Czyszczenie parowe jest dobre dla tych, którzy noszą dużo delikatnych tkanin, które nie mogą być inaczej prane w pralce.

Maszyny które oferują ten funkcję używają grzałkę wbudowaną w one ogrzewać wodę więc ono obraca w parę, i wtedy używa ten parę czyścić ubrania które no mogą bębnić w wodzie.

Niektóre ludzie wolą dodawać wybielacze lub zmiękczacze ich ubrania podczas płuczkowego cyklu i mieć pralkę z dozownikami dla te rzeczy jest rozsądny.

Dla dużo ludzi, pralka jest po prostu narzędziem myć ubrania więc no muszą kucnąć na podłoga łazienka myć pralnię.

Pralka w tych przypadkach musi być łatwa w użyciu, bez zbyt wielu skomplikowanych funkcji lub nawet zniechęcającej liczby przycisków i wyborów na panelu sterowania. W takich wypadkach, ja jest najlepszy iść z podstawową pralką która ma podstawowych cztery lub pięć programy i miarowe domycie-wypłukiwanie-spin cykle zamiast gospodarz innych cech.

Wybiera pralkę w zależności od tego, jak wygodny jesteś z uczeniem się i używaniem nowych funkcji na maszynie.

Inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas konfigurowania pralki

Tam są few więcej rzeczy patrzeć dla gdy ty kupujesz pralkę. Jednym z nich jest rura wylotowa wody lub wąż spustowy. Sprawdź, czy rura wylotowa jest odwracalna. W niektórych pralkach rura wylotowa może być przymocowana albo z prawej, albo z lewej strony pralki.

W zależności od tego, gdzie będziesz używać pralki i po której stronie znajduje się odpływ, rura odpływowa powinna być wystarczająco elastyczna, aby można ją było zamocować po prawej lub lewej stronie pralki.

Pamiętaj również o rurze wlotowej wody. Sprawdź, czy jest ona wystarczająco długa, aby sięgnąć od wyznaczonego kranu do pralki. Sprawdź też, czy rura wymaga osobnego montażu gniazda.

Powinien to być łatwy zestaw montażowy i wymagać nie więcej niż jednego śrubokręta, aby zamocować go na kranie.

Jakość wykonania to kolejna istotna kwestia. Pralka z metalowym ciałem może być podatna na rdzewienie, jeśli trzymasz ją w miejscu, gdzie woda może pryskać na ciało.

Marki, które robią metalowym ciałem maszyny robią ekstra opiekę oferować anty-rdzy powłoki, ale ja jest metalem, i ono rdzewieje nad czasem, no matter jak ostrożnie ty używać maszynę.

Maszyny z plastikowym nadwoziem są bezpieczniejsze, ale należy sprawdzić, czy plastik jest solidny i czy jest trwały. Przy zakupie należy sprawdzić drzwi klapy, ponieważ słaba jakość wykonania może spowodować pęknięcia lub uszkodzenia w późniejszym czasie, ponieważ jest to element, który będzie obsługiwany najczęściej.

Wanna też jest lepsza, jeśli jest plastikowa. Wiele miejsc w Indiach ma twardą wodę, która może powodować znaczną korozję na metalowych wannach.

Niektóre pralki wyposażone są w funkcję, która zmiękcza wodę przed jej wejściem do wanny, ale nawet wtedy, istnieje znaczna ilość twardości w wodzie, która może spowodować korozję górnej warstwy wanny w czasie.

Plastikowe wanny są bezpieczniejsze, ponieważ twarda woda nie może zardzewieć ich na powierzchni.

Mogą one plamić zbyt z twardą wodą, ale czyszczenie ich jest łatwiejsze.

Sprawdź prędkość wirowania pralki, zanim ją kupisz. Szybsza stopa wirowania oznaczałaby, że pralka wiruje więcej w danym czasie, a zatem więcej wody jest wyciskane z ubrań w tym cyklu.

Pralka z szybkością wirowania 1000 da ci suchsze ubrania po umyciu niż maszyna, która obraca się tylko przy 600.

Sprawdź, czy pralka ma jakieś specjalne wymagania. Czy wymaga ona specyficznych detergentów? Te dni ty możesz kupować górnego ładunek, front ładunek i HE - specyfików detergenty.

W przypadku pralki ładowanej od góry, zwykłe detergenty działają równie dobrze. Gdy ty kupujesz pralkę, czek jeżeli ono potrzebuje jakaś te odmianowych detergenty i kalkuluje zmianę w kosztach znać ile więcej ty będziesz wydawać roczni na detergentach.

Podczas gdy na temacie rocznych wydatków, sprawdza energetyczną ocenę na pralce. Znający ile jednostki ono zużywa daje ci uczciwemu pomysł o jak dużo ty będziesz wydawać rocznemu na biegać je.

Większość pralek w dzisiejszych czasach jest energooszczędna, więc nie daj się nabrać na coś z niezwykle wysokim zużyciem, nawet jeśli ma inne wspaniałe cechy.

Również rozszerzona gwarancja jest ważnym czynnikiem, jeśli chcesz, aby Twoja pralka trwała dłużej niż zwykle.

Jak każde urządzenie elektryczne, pralki są również podatne na nieprzewidziane awarie, a gwarancja producenta obejmuje tylko urządzenie na rok. Kup rozszerzoną gwarancję w momencie dokonywania zakupu, aby Twoja pralka była chroniona przez dłuższy czas, a naprawy/wymiany były tanie i szybkie.

RELATED:

  • Jak utrzymać pralkę w czystości i bez zapachu
  • Wszystko, co chcesz wiedzieć o bębnie pralki
  • Fuzzy Logic: Co to oznacza w Twojej pralce
  • Tech Decoded: Twój podręczny słowniczek pralek